in

Mama kaczka prowadzi 76 kaczątek – Od tego nagrania trudno się oderwać!

Nie raz słyszy się o wspaniałych matkach, które zrobią wszystko dla swoich dzieci. Jak się okazuje, nie tylko ludzie mają silnie rozwinięty instynkt macierzyński.

Zobacz jak zachowują się kaczki – mama i jej 76 kaczątek!

Wiemy, że to niemożliwe, aby jedna kaczka złożyła aż tyle jaj, więc najprawdopodobniej jest „kaczą opiekunką” i ma naprawdę ręce (a właściwie płetwy) pełne roboty!

Typowym jest widok kaczki z 4-5 do 10 kaczątek, które podążają za swoją mamą. Jeden z miłośników przyrody nagrał tę scenę i film w bardzo szybkim czasie stał się jednym z najbardziej popularnych nagrań.

Niektóre gatunki kaczek, oddają swoje kaczątka do „kaczego żłobka”. I najprawdopodobniej właśnie to uchwycił Brent Cizek w Lake Bemidji w Minessocie.

Cizek nazwał opiekunkę „Mama Nurogęś”. Nazwa pochodzi od gatunku kaczki.

W wywiadzie dla Jilian Mock z Audubom Society mówi, że nie spodziewał się tego dnia zobaczyć czegoś szczególnie ekscytującego i nawet nie wziął ze sobą swojego najlepszego sprzętu fotograficznego.

Siedział w małej łódce i nagrywał materiał filmowy, ale nadeszła kiepska pogoda, która wzburzała wody.
Mimo to Cizek zdołał nagrać kaczki w rzędzie, które pojawiały się jedna po drugiej w sposób, jakby witały się z kamerą.

Złapał też mniej więcej połowę kaczątek, które trenowały pływanie, podczas gdy kacza „mama” czekała na brzegu…

W tym samym czasie reszta czekała na lądzie, od czasu do czasu zanurzając płetwy w jeziorze, ale pozostając blisko mamy.

Według Smithsonian Magazine, kaczki nurogęsi składając średnio 12 jaj na raz, więc tylko niewielki procent kaczątek należał do tej kaczki.
Bob Duchesne, który prowadzi kolumnę o ptakach w Bangor Daily News, zasugerował, że ten żłobek, który w zasadzie jest pewnym rodzajem systemu opieki dziennej dla kaczek „jest niezwykły, ale nie rzadki”. To bardzo typowe zachowanie wśród ptaków, które rozmnażają się kolonijnie i których jaja wykluwają się w praktycznie tym samym czasie.

David Rave, kierownik ds. Dzikiej Przyrody w Departamencie Zasobów Naturalnych w Minnesocie, zasugerował, że mama nurogęsi prawdopodobnie miała już doświadczenie z kaczątkami, dlatego kolonia kaczek wybrała ją na opiekunkę.
Podczas gdy eksperci ds. Dzikiej Przyrody informują, że żłobki liczą do 50 kaczątek, więc wielu z nich zdziwiło się, że ta kaczka miała pod opieką ponad 70 dzieci na raz.
Odpowiedzialnie zarządzała zarówno grupką kaczątek w wodzie jak i na lądzie.

Niezależnie od tego, co się za tym kryje, to niesamowite dzieło przyrody, że zwierzęta potrafią tak współpracować. Prawdopodobnie już niedługo odbędą praktyki latania w formacji.
I z pewnością to poprawiło nasze humory. To niezwykłe, zobaczyć wszystkie te kaczki w jednym rzędzie płynące za super odpowiedzialną kaczą mamą.
Poniżej prezentujemy film nagrany przez Brenta: