in ,

Mama i córka zamieszkały w kontenerze transportowym – jego wnętrze zdumiewa!

Małe domki stały się bardzo popularne w ciągu ostatnich kilku lat. Ale ta matka i córka przeniosły niewielką przestrzeń mieszkalną na zupełnie nowy poziom. Ludzie potrafią odnaleźć się w najmniejszych pomieszczeniach. Ten nowy trend jest dość dziwny. Większość ludzi chciałoby mieć dużo miejsca, aby poukładać swoje rzeczy czy przyjmować gości. Ale dla tych, którzy kochają małe przestrzenie, możliwość zaoszczędzenia pieniędzy i pozbycia się bałaganu jest znacznie bardziej pociągająca.

Lulu jest samotną matką

Zdecydowała, że ona i jej córka muszą poukładać swoje życie, obniżając tym samym standard życia.

Wszystko zaczęło się, gdy Lulu chciała zmienić ścieżkę swojej kariery. Zapisała się na studia, co oznaczało dodatkowe wydatki. Musiała przeprowadzić się gdzieś, gdzie czynsz za mieszkanie będzie znacznie niższy. Okazało się, że w jej sytuacji, nawet najmniejsze mieszkanie przekraczało miesięczny budżet.
Ale w końcu znalazła coś, w czym mogła żyć za darmo. To był kontener transportowy.

Ten kontener przemierzał cały świat transportując towary z USA do Chin i z powrotem. Teraz jego czas dobiegł końca. Ale zamiast pójść na złom, stał się czyimś domem.

Ale poszukiwania Lulu jeszcze się nie skończyły. Tylko dlatego,że kobieta i córka mają teraz swój kąt, nie oznacza to, że mogą nazwać go domem. Lulu spędziła mnóstwo czasu na złomowisku, wysypisku i innych miejscach, gdzie mogła znaleźć za darmo meble oraz przydane rzeczy do mieszkania.
Lulu miała już doświadczenie w remontach.Kiedyś byłą nawet odpowiedzialna za przebudowę łodzi. Ale zbudowanie domu z kontenera bez żadnych pieniędzy było zupełnie innym wyzwaniem.
Ale zrobiła to. Dzięki swoim zdobyczom udało jej się odnowić wnętrze. Dodała również izolację, płyty kartonowo-gipsowe i instalację wodociągową. Te zabiegi sprawiły, że kontener wewnątrz prezentował się bardzo przyzwoicie.

Musiała także stworzyć okna i drzwi. Pożyczyła narzędzia od znajomego i wycięła otwory w metalu. Było to niezwykle trudne zadanie, które stępiło nawet kilka ostrzy.

Na koniec ustawiła wszystkie meble i akcesoria, które sprawiły, że kontener stał się domem.
Wewnątrz może być niecałe 50 metrów kwadratowych, ale prezentuje się świetnie.

W środku znajduje się miejsce zabaw dla córki, kanapa, regał i kuchnia ze zlewem, kuchenką i lodówką.
Istnieje również oddzielny pokój, który służy jako łazienka. O dziwo, w środku zmieściła się duża wanna, umywalka i toaleta.
Po pewnym czasie Lulu mogła nawet zacząć rozbudowę.

Dostała za darmo przyczepę platformową, z której stworzyła szopę. Swoje miejsce znalazł obok kontenera.
Ta przyczepa/szopa to sypialnia Lulu i jej córki, która dodatkowo daje więcej przestrzeni życiowej.
Łóżka otoczone są oknami, dzięki czemu rodzina może wpatrywać się w niebo przez dzień i noc.

I chociaż Lulu zdobyła większość rzeczy za darmo, było kilka przedmiotów, za które musiała zapłacić. Ale ogólnie rzecz biorąc, za wszystko zapłaciła około 4000 dolarów, co jest niewiarygodnie niską ceną, za to co teraz posiada.
Ale Lulu jeszcze nie skończyła.

Kolejnym krokiem jest budowa kolejnego pokoju, który stanie się pokojem dla córki. Następnie Lulu chce zbudować szklarnię, która połączy sypialnię z kontenerem.

To teraz mały dom, ale z roku na rok staje się coraz większy. Wkrótce może stać się pełnowymiarowym domem, który zbudowała własnymi rękami!
Zobacz filmik, na którym Lulu pokazuje swoje mieszkanie: