in

Kiedy ta kobieta urodziła zdrową córeczkę, lekarze stwierdzili, że to cud. Nie spodziewasz się, dlaczego.

Gabriela Andrade i jej mąż, Fabio Marchetti de Moraes, pozornie nie różnią się od innych par. Kochają się i kłócą, rozmawiają i milczą, wspierają się w trudnych chwilach. Ale poza tym łączy ich coś nieoczywistego – choroby, które ich dotknęły.

Lekarze nie sądzili, że para ma jakiekolwiek szanse na urodzenie zdrowego dziecka, ale nie mieli racji – na świat przyszła piękna i zdrowa córka!

Para zakochała się w sobie dziesięć lat temu, oboje pochodzą z Brazylii. Gabriela ma zespół Downa, a jej mąż cierpi z powodu niepełnosprawności intelektualnej. Kobiety z zespołem Downa mają jedynie 50% szans na zajście w ciążę, podczas gdy mężczyźni w takich wypadkach nie mają szans na spłodzenie dziecka. Żeby łatwiej było to sobie wyobrazić, trzeba wspomnieć, że na świecie jest tylko 50 dzieci, których matki chorują na zespół Downa.

Nikt nie spodziewał się, że Gabriela zajdzie w ciążę. Każdy z jej bliskich myślał, że po prostu przybrała na wadze. Dopiero w 6. miesiącu ciąży była ona potwierdzona! Córka Valentina przyszła na świat, jako zupełnie zdrowa dziewczynka.

Jednak w życiu paru nie wszystko toczyło się szczęśliwie. Po porodzie władze chciały odebrać dziecko rodzicom, mówiąc, że nie są oni zdolni do jego wychowania. Całe szczęście dzięki pomocy rodziny udało się do tego nie dopuścić i teraz para mieszka u rodziców mamy dzidziusia.
 
Gabriela jest w Brazylii jedyną matką z zespołem Downa, która urodziła zdrowe dziecko!
 

 
Rodzice Valentiny są szczęśliwi, że ją mają i stale otaczają ją opieką i miłością. Na zdjęciu niżej możecie zobaczyć Gabrielę – szczęśliwą matkę i kobietę, która dziś wie, że wszystko jest możliwe.
 

 
Podziel się tą wspaniałą historią ze swoimi bliskimi!