in

Matka zamarła widząc swoje dziecko po porodzie. To, co powiedzieli jej lekarze, woła o pomstę do nieba

Pewni rodzice byli bardzo zaniepokojeni, kiedy ich dziecko przyszło na świat, wyglądając inaczej niż wszyscy. Nic nie zapowiadało tego, że maluch urodzi się chory. Niestety, prawda była jednak zupełnie inna, ale nie to było najgorsze – jak informuje portal parenting.pl lekarze stwierdzili, że jeśli rodzice nie chcą takiego dziecka, to mogą je zostawić w szpitalu.

Ten wyjątkowy chłopiec urodził się w grudniu 2019 roku, a jego 26-letnia mama zdecydowała się na cesarskie cięcie. Lekarze nie mogli uwierzyć w to, co zobaczyli.

Nietypowy wygląd dziecka

Mariam Petrosyan z Erewania w Armenii miała urodzić swoje trzecie dziecko. Wszystko miało się udać, jednak okazało się, że chłopiec cierpi na bardzo rzadkie schorzenie, które widać gołym okiem.

To, co powiedzieli lekarze, wstrząsnęło matką. Stwierdzili oni, że opieka nad takim chłopcem jest zbyt wymagająca, dlatego jeśli rodzice mają życzenie zostawić go w szpitalu, to jak najbardziej mogą to zrobić. Kobieta nie wyobrażała sobie takiej sytuacji, w której mogłaby zostawić swoje własne dziecko w szpitalu. Synek od razu po urodzeniu został zabrany na blok operacyjny.

Ciało małego Artema było w 80 procentach w znamionach. Oprócz tego dziecko miało rozszczep kręgosłupa, który wymagał operacji niemal od razu po urodzeniu. Całe szczęście, zabieg się udał, jednak lekarze nie mieli pewności, ile chłopiec będzie żył. Artem mógł łatwo zachorować na nowotwór skóry, a znamiona wokół oczu przeszkadzały mu w ich otwarciu.

Rodzina jednak otoczyła go opieką i miłością, a dwójka braci szczególnie cieszyła się obecności z małego, wyjątkowego Artema.

źródło: lelum.pl, parenting.pl