in

Wspaniała wiadomość dla rodziców. Będzie nowy program Maluch Plus, znamy szczegóły.

Jak przekazuje minister Marlenę Maląg, w 2021 roku będziemy mogli spodziewać się prawie 25 tys. nowych miejsc opieki dla dzieci do lat 3. Wszystko dzięki programowi Maluch Plus. To bardzo prawdopodobny scenariusz, z istnienia którego powinien zdawać sobie sprawę każdy rodzic.

Program Maluch plus otrzymał kolosalną kwotę w wysokości do 450 mln zł. Dofinansowanie pozwoli na zapewnienie dzieciom w Polsce miejsc opieki. To wspaniała wiadomość!

Program Maluch plus wsparciem dla rodzin

W piątek odbyła się konferencja prasowa podczas której minister rodziny i polityki społecznej Marlena Maląg przekazała kluczowe informacje dotyczące programu Maluch Plus. Zastrzyk pieniędzy umożliwi stworzenie 25 tys. nowych miejsc opieki społecznej dla dzieci do 3. roku życia.

„Na utworzenie nowych miejsc opieki nad dziećmi do lat 3 w edycji 2021 programu przeznaczamy 341 mln zł. W sumie zostanie utworzonych 25 tys. nowych miejsc dla najmłodszych” – mówiła minister Marlena Maląg.

Według minister program Maluch plus w Polsce przyczynił się do ogromnego wzrostu liczby żłobków na wsiach i na obrzeżach miast. Programy społeczne cały czas są aktywne.

„Państwo normalnie działa. Realizujemy wszystkie programy społeczne, wśród nich Maluch+ […] Za jego sprawą w Polsce dwukrotnie wzrosło użłobkowienie w Polsce. Powstają żłobki w miastach i na obszarach miejskich. W miastach użłobkowienie mamy na poziomie 25 proc., a na wsiach nawet 30 proc.” – dodaje minister Rodziny i Polityki Społecznej.

Minister zaznaczyła, że dzięki programowi Maluch Plus polskie rodziny otrzymały wsparcie. Łącznie trafiło do nich już ponad 134 mld zł. Program ten zapewnia możliwość pogodzenia życia rodzinnego z pracą.

Program dzieli się na moduły: 1a i 1b. Pierwszy z nich zapewnia powstanie żłobków czy też klubów dziecięcych w gminach, w których na dzień składania oferty nie funkcjonowały żadne placówki tego typu. Drugi moduł zapewnia pomoc tam, gdzie żłobki już funkcjonują. Moduły różnią się między sobą wysokością dofinansowań. Na program łącznie zostanie przeznaczonych 167,7 mln zł.

Podziel się tą informacją z innymi!

Źródło: money.pl