in

Adam Niedzielski wydał specjalne rozporządzenie. Nadchodzi kolejna pandemia?

Małpia ospa zaczyna atakować kolejne kraje. Do tej pory pojawiła się już w 24 państwach, a na tym z pewnością się nie skończy. Najwięcej zachorowań zostało odnotowanych w Wielkiej Brytanii i Hiszpanii.

W związku z narastającym zagrożeniem minister zdrowia Adam Niedzielski postanowił wydać specjalny komunikat. Uspokaja w nim Polaków i zapowiada, z czym możemy mieć do czynienia. Jest się czego bać?

Kolejna pandemia?

Jak czytamy w „Fakcie”, minister Niedzielski wydał rozporządzenie, w wyniku którego lekarze mają obowiązek zgłaszania wszystkich zachorowań na małpią ospę do sanepidu.

Chory będzie umieszczony w szpitalu, co zapewni odpowiednią izolację. Dojdzie do weryfikacji, z kim kontaktował się zakażony i takie osoby skierowane zostaną na kwarantannę trwającą 21 dni.

Czy małpia ospa jest groźniejsza od koronawirusa? A może wręcz przeciwnie? Będą wprowadzone specjalne obostrzenia? Czego możemy się spodziewać? Adam Niedzielski rozwiewa wątpliwości Polaków.

„To nie jest problem i zagrożenie epidemiczne analogiczne do covidu. […]. To nie jest ten typ zagrożenia i myślę, że za kilka miesięcy prawdopodobnie nikt z państwa nie będzie o tym pamiętał” – podkreślił, cytowany przez „Fakt”.

Jak wynika z oficjalnych doniesień, w naszym kraju nie stwierdzono jeszcze żadnego przypadku zachorowania na małpią ospę. Wypowiedział się na ten temat wiceminister zdrowia Waldemar Kraska, rozmawiając z Radiem Plus.

„W Polsce na ten moment nie ma potwierdzonego żadnego przypadku wirusa małpiej ospy” – przekazał.

Podziel się tymi ważnymi informacjami z innymi!

Źródło: fakt.pl