fot. freepik.com
in

Do czego służy mała kieszonka w jeansach? Odpowiedź Cię zaskoczy

Być może myśleliście kiedyś nad tym, po co tak właściwie zrobiono małą dodatkową kieszonkę w jeansach? Odpowiedź na to pytanie może niejednego zaskoczyć.

Mała kieszonka w jeansach – Do czego służy?

Rozwiązaniem tej zagadki zajęli się dziennikarze z gazety The Independent. Nie ma wątpliwości co do tego, że samemu ciężko byłoby wpaść na właściwy trop.

fot. freepik.com

Bez względu na to, czy mówimy o jeansach męskich, czy damskich, praktycznie zawsze będą one posiadać dwie kieszenie z tyłu i dwie z przodu, a poza tym dodatkową małą kieszonkę w jednej z przednich. Ciężko cokolwiek w niej schować – telefon w żadnym razie się nie zmieści, klucze będą wypadać. Do czego ona tak naprawdę służy?

fot. freepik.com

Żeby móc odpowiedzieć sobie na to pytanie, musimy skupić się na historii. Dwieście lat temu legendarny producent jeansów Levi’s chciał znaleźć wygodne rozwiązanie dla największej grupy klientów tego typu spodni, a mianowicie kowbojów.

W małej kieszonce chowali oni swoje zegarki, aby zabezpieczyć je przed zgubieniem czy też zniszczeniem. Levi’s wymyślił do tego małą kieszonkę, która idealnie się sprawdza.

To po prostu niesamowite, że ten pomysł jest aktualny po dzień dzisiejszy, mimo iż raczej nikt z niego nie korzysta.

Podziel się tą niesamowitą ciekawostką z innymi! Na pewno twoi znajomi nie mieli o tym pojęcia!