in

Była w szoku gdy zobaczyła swoje dziecko. Jej decyzja po porodzie jest lekcją dla nas wszystkich!

Opowieść o małej Brenne to opowieść o pokonywaniu pozornie niemożliwych przeszkód, a także przypomnieniem, jak ważna może być bezwarunkowa miłość rodziców.

Niestety, zdarza się, że rodzice postrzegają stan swojego dziecka, jako zbyt trudny do pokonania i po prostu się poddają. Rodzice powinni zawsze być przy swoim dziecku – na dobre i na złe. Tacy rodzice często pokazują, że wszystko jest możliwe, dopóki rodzina trzyma się razem. Przedstawiamy Wam historię rodziny, która to udowodniła!

Courtney i Evan Westlake żyli szczęśliwie ze swoim synkiem Connorem, gdy nagle dostali niesamowite wieści: Courtney zaszła znowu w ciążę. Para była naturalnie podekscytowana, kiedy zdała sobie sprawę, że ich życie będzie znowu wypełnione wyjątkowym i słodkim okresem dorastania małego bobasa.
brenne1
Podobnie jak inni rodzice z niecierpliwością czekali na pierwsze zdjęcia swojego dziecka na USG. Byli zachwyceni za każdym razem, gdy wychodzili ze szpitala po tym, jak lekarze zapewnili ich, że wszystko wygląda bardzo dobrze na rutynowych kontrolach. Po kilku miesiącach ciąży wiedzieli już, że to będzie dziewczynka – ich mały synek Connor będzie miał młodszą siostrzyczkę.
brenne2
Młoda para, była szczęśliwa i zaczęła fantazjować o swojej córce.

„Muszę koniecznie nauczyć się pleść warkoczyki.” – zaśmiał się ojciec.

Wielki dzień przyszedł zaledwie kilka tygodni przed Nowym Rokiem. Ich mała dziewczynka się urodziła – ale wszystkie plany wprowadzenia ich nowego dziecka do rodzinnego domu legły w gruzach.
brenne3
Ich córka Brenna urodziła się otoczona grubą, żółtawo-białą błoną. Nie ruszała się i miała bardzo wysoką temperaturę ciała, a jej ciało było pokryte ranami. Brenna potrzebowała intensywnej i natychmiastowej opieki medycznej – w przeciwnym razie mogłaby nie przeżyć. Rodzicie nie mogli nawet jej potrzymać na rękach aż przed dwa tygodnie po porodzie.
brenne4

Okazało się, że Brenna urodziła się z ciężką chorobą dziedziczną o nazwie Rybia Łuska Arlekinowa. Choroba powoduje, że skóra rośnie około 14 razy szybciej niż zwykle. Tworzy zaczerwienienia na całym ciele, co z kolei ma wpływ na oczy, usta, nos i uszy. Choroba jest nieuleczalna – i zazwyczaj śmiertelna. Rodzice zdali sobie sprawę z trudności związanych z tą chorobą i wiedzieli, że będą mieli ciężkie chwile przed sobą. Ich trudna, emocjonalna podróż się rozpoczęła.
brenne5
Courtney podczas spaceru z Brenne często napotyka na swojej drodze obcych wskazujących na nią palcem, słyszy także głośne uwagi lub bezczelne pytania na jej temat. To oczywiście bardzo ją denerwuje i sprawia przykrość. Jednak dzieci są bardzo zaciekawione małą Brenne, ponieważ wyglądała wyjątkowo.
brenne6
Ale dla Courtney, reakcje innych rodziców były czasami nie do przyjęcia. Często widzi jak odciągają swoje dzieci tak szybko, jak tylko zobaczą Breene, albo proszą je, by były cicho, podczas gdy jej córka jest w pobliżu.
„Dlaczego dystans między nami musi być tak duży? Dlaczego zamiast tego nie biorą nas jako pozytywny przykład i uczą swoje dzieci, że ich rówieśnicy mogą wyglądać nieco inaczej, ale to nie znaczy, że jest coś w tym złego?” – pyta Courtney.
brenne7
Courtney bardzo by chciała aby więcej rodziców czasem zbliżało się i mówiło coś miłego do jej córeczki, zamiast odwracać wzrok i szybko uciekać z placu zabaw. Pomimo tego, Brenna jest dumną i pewną siebie dziewczynką. Jej pewność siebie pochodzi bezpośrednio od jej rodziny, która nauczyła ją, aby nie zwracała uwagi na to, że wygląda nieco inaczej niż inni. Nie wspominając już o starszym bracie Connorze, który absolutnie uwielbia swoją małą siostrę.
brenne8
Courtney mówi:”Dlaczego rodzice unikają rozmów na temat ludzi, którzy wyglądają inaczej? Czego się boją? Przecież mogliby po prostu przyjść do nas i zapytać, jak ma się Brenna. Kiedy dziecko pyta rodzica, dlaczego Brenna jest czerwona i spuchnięta, dlaczego nie może po prostu być szczerym i odpowiedzieć: „Nie wiem, ale to nie jest ważne, jak ktoś wygląda. Wszyscy jesteśmy wyjątkowi, prawda?”
brenne9
Pomimo trudów codziennego życia rodziny Westlake, Evan, Courtney i Connor są bardzo dumni ze swojej małej wojowniczki. Każdego wieczoru, Evan zabiera córkę na basen a także ważną część jej codziennego leczenia.
brenne10
Ten sam człowiek, który cieszył się, że będzie mógł robić warkoczyki swojej córce, teraz delikatnie, ale stanowczo myje jej łuszcząca skórę każdego dnia. W związku z jej chorobą, Brenna ma bardzo mało włosów – ale tata wciąż ostrożnie i starannie czesze je codziennie razem z mamą.
brenne11
Brenna jest tak jak każde inne dziecko. Ona bardzo kocha swoją rodzinę, zabawy i czytanie bajek przed snem razem z bratem i tatą. Jej rodzice są przekonani, że będzie mogła robić, w życiu co tylko zapragnie, pomimo, że sprawy potoczyły się inaczej, niż się spodziewali. Courtney pisze regularnie o ich życiu rodzinnym na swoim blogu, a także napisała książkę „Different Beautiful”, która została opublikowana w sierpniu 2016 r.
brenne12
Rodzina ma nadzieję, że ich historia może pomóc innym zrozumieć i docenić wszystkie osoby, które wyglądają inaczej. Czyż Brenna nie jest słodka i urocza, taka jaka jest?
brenne14
Prosimy podziel się historią Brenne i inspirującą odwagą jej rodziny. Razem możemy starać się zapewnić, by wszystkie dzieci miały bezpieczne i szczęśliwe dzieciństwo, z dala od uprzedzeń!

Źródło:newsner.com / Fotografie:Facebook/Blessed By Brenna – Courtney Westlake