in

Mamy przepis na magiczne ciasto – zrobisz jedną masę, a ta rozdzieli się na dwie w czasie pieczenia.

Niezwykła delikatność tego magicznego ciasta sprawi, że poczujesz się jak w niebie! Co ciekawe, dzieli się samo na dwie warstwy. Potrzebne będzie do tego tylko parę podstawowych składników, a to, co wyjdzie z nich na koniec, sprawi, że każdy będzie chciał jeszcze jeden kawałek! Lekkość i świeżość osiągniesz dzięki aromatowi cytryny. Jeśli masz już dość zwyczajnych przepisów na zwyczajne ciasta, to mamy dla Ciebie receptę – receptę na magię w kuchni!

Składniki:

150 g mąki
150 g margaryny
150 g cukru pudru
2 łyżeczki cukru waniliowego
5 jajek
1 cytryna
600 ml mleka
cukier puder do posypania

Jak przygotowujemy ciasto?
 
Roztapiamy margarynę, a potem schładzamy ją. Rozdzielamy żółtka i białka jajek w dwóch miskach. Dodajemy do żółtek cukier waniliowy i ubijamy. Kolejnym krokiem jest dodanie roztopionej margaryny i cukru pudru. Należy wymieszać wszystko do momentu, aż powstanie gładka masa, a potem dodać mleko. Na koniec powoli dosypujemy przesianą mąkę. Białka ubijemy dotąd, aż zrobi się sztywna piana. Dodajemy sok z cytryny i, jeśli chcemy, możemy dodać również skórkę od cytryny (przed dodaniem ścieramy ją).
 

 
Kolejnym krokiem jest ubicie piany i połączenie z nią masy z żółtek, przy pomocy łyżki. Stopniowo dodajemy do żółtek białka. Należy przelać masę do formy (składniki przewidziane są na formę o wymiarach ok. 17 x 27 cm). Wkładamy ciasto do piekarnika na 45 minut. Pieczemy w 160 stopniach. Kiedy ostygnie, wkładamy na parę godzin do lodówki, żeby się schłodziło. Dzięki temu ciasto samo podzieli się na dwie warstwy.