in

„Dodajcie nam tlenu, bo nam go odłączyli” – Magda Gessler ma dość, opublikowała dramatyczny apel

Magda Gessler nie zamierzała dłużej milczeć. To, co aktualnie dzieje się w naszym kraju, jest dla niej prawdziwym koszmarem. Postanowiła wypowiedzieć się w imieniu całej branży gastronomicznej – według niej, znaczna część restauracji upadnie w wyniku drugiego zamknięcia.

„Dodajcie nam tlenu, bo nam go odłączyli.” – apeluje w mediach społecznościowych.

Słynna restauratorka nie ma wątpliwości co do tego, że decyzje rządu doprowadzą do upadku wielu restauracji. Zaostrzone restrykcje są ogromnym ciosem dla branży gastronomicznej.

Magda Gessler apeluje na Facebooku

W czwartek, 29 października na Facebooku pojawił się długi wpis Magdy Gessler, która nie mogła dłużej patrzeć na to, jak branża gastronomiczna upada w wyniku wprowadzonych obostrzeń. Wyraziła swoje oburzenie i jednocześnie poprosiła o wsparcie każdego z nas.

Słynna restauratorka wypowiedziała się w imieniu wszystkich właścicieli restauracji i restauratorów:

„Jestem restauratorką od ponad 30 lat. W swoim zawodowym dorobku stworzyłam od zera kilkanaście restauracji, a setkom z „Kuchennych rewolucji”, dałam drugie życie! W imieniu swoim i branży gastronomicznej, której czuje się głosem i częścią, mówię DOŚĆ!” – pisze na Facebooku Królowa TVN.

Magdzie Gessler zdecydowanie nie podobają się decyzje podejmowane przez rząd. Nie ma nadziei na jakąkolwiek pomoc ze strony państwa.

„Dostaliśmy od Państwa drugi cios, mocniejszy niż pierwszy. Dostaliśmy go solo. Wyselekcjonowani spośród innych branż, aby zginąć. Najmniejsi i średni przedsiębiorcy pozostawieni na śmierć […] Gdzie pomoc dla gastronomii?” – ubolewa Magda Gessler.

Królowa TVN zaapelowała do konsumentów o to, aby wspierali restauracje i zamawiali posiłki na wynos:

„Kochani klienci, nie odwracajcie się od nas! Kupujcie na wynos, na dowóz! Wspierajcie! Nie opuszczajcie tych, którzy potrzebują wsparcia, bo rząd nam nie pomoże. Jesteśmy sami! Dodajcie nam tlenu, bo nam go odłączyli… Nie pozwalajcie umrzeć! Czas jest zły, niepewny, bolesny. Bądźmy solidarni, #ratujmypolskągastronomię.” – kończy restauratorka.

Źródło: pudelek.pl, o2.pl