in , ,

Madonna oskarżyła Donalda Trumpa o bezczynność i kłamstwa w czasie epidemii

Niedawno gwiazda popu Madonna opublikowała na swojej stronie skandaliczne wideo, w którym oskarża prezydenta USA Donalda Trumpa o bezczynność.

Z wideo wynika, że ​​Trump przez trzy miesiące zapewniał swoich obywateli, że epidemia koronawirusa ich nie dotknie i że zachowa sytuację pod kontrolą.


Prezydent chciał powstrzymać panikę i prosił, aby wszyscy zachowali spokój.

Madonna już wcześniej nie popierała Trumpa, a teraz jest do niego jeszcze bardziej negatywnie nastawiona.

Na filmie można było dostrzec pewność siebie prezydenta w tym, że ​​w kwietniu infekcja osłabnie z powodu upału i koronawirus zniknie w najbliższym czasie. Trump zapewniał Amerykanów, że w Stanach Zjednoczonych nie będzie żadnych problemów ze szczepionką przeciwko tej chorobie.

Wideo zamyka wykres, który wyraźnie pokazuje, jak szybko koronawirus rozprzestrzenia się w Stanach Zjednoczonych.
 
Wiele osób poparło Madonnę i zaczęło krytykować Trumpa za jego frywolność z koronawirusem, kryzys zdrowotny i rozpowszechnianie dezinformacji. Inne znane osoby wypowiedziały się na ten temat nieco wcześniej, w tym Zac Brown, założyciel zespołu Zac Brown Band.

Muzyk żałuje, że Stany Zjednoczone spóźniły się z podjęciem niezbędnych działań, a wirus już szaleje z wielką siłą w kraju.
„Muszę szczerze przyznać, że spóźniliśmy się… I wstydzę się, jak nasze przywództwo sobie z tym poradziło”.
 
Według Browna Amerykanie nie mogą już ufać swojemu rządowi, ponieważ „Amerykanie są mniej chronieni niż mieszkańcy tych krajów, którzy już poważnie zmierzyli się z koronawirusem”.

Źródło miniaturka: flickr, instagram.com/madonna/