in

Zobacz, dlaczego powinieneś zawsze zostawiać łyżkę z cukrem w ogrodzie zanim wyjdziesz z domu.

Wiele osób postrzega pszczoły jako owady, które mogą boleśnie użądlić i traktują jej jak szkodniki. Tymczasem ich działalność ma bezpośredni wpływ na nasze przetrwanie.

Czy wiedzieliście, że aż 90 procent żywności zależy od pszczół?

David Attenborough zoolog i dziennikarz prowadzący programy przyrodnicze, w brytyjskiej stacji BBC postanowił uświadomić to ludziom. Napisał na swojej stronie na Facebooku apel, który udostępniło już ponad 400 000 ludzi.


 
„W ciągu ostatnich 5 lat populacja pszczół zmalała o 1/3. Gdyby pszczoły nagle zniknęły z powierzchni Ziemi, ludzie mieliby zaledwie 4 lata zanim by wyginęli. O tej porze roku pszczoły często wyglądają na umierające, ale często to bardzo mylące. Pszczoły mogą być zmęczone lub po prostu nie mają energii by wrócić do ula, przez co mogą umrzeć. Jeśli napotkasz zmęczoną pszczołę w swoim domu wystarczy, że przygotujesz roztwór wody z cukrem by mogła ona odzyskać energię. Wymieszaj dwie łyżki białego cukru i jedną łyżkę wody i połóż na łyżce tak by pszczoła miała do niej dostęp. Możesz też pomóc udostępniając ten post i szerząc świadomość na ten temat.”


 
Do dzieła! Przygotujcie roztwór i zostawiajcie go dla Waszych pszczół.