in

Biały lew i biała tygrysica wydali na świat potomstwo. Gdy zobaczysz ich młode, będziesz zdumiony!

Oto biały lew Ivory i biała tygrysica Saraswati. Biała sierść tych gatunków to niezwykła rzadkość. Białych tygrysów żyje 1200 sztuk na całym świecie, a lwów jedynie 300.

Takie połączenie lew i tygrys w naturze byłoby niemożliwe, choćby dlatego, że zwierzęta te żyją na innych terenach, a kiedy juz trafia na siebie raczej zawalczą o jedzenie niż pójdą na randkę. Jednak w ogrodzie zostały skrzyżowane i wydały na świat lygrysy, jak nazywa się potomków samicy tygrysiej i samca lwa. Skrzyżowanie lwicy i tygrysa samca także jest możliwe, z tego połączenia powstają tyglewy.

Przedstawiamy młode lygrysy, które przyszły na świat w Sanktuarium T.I.G.E.R. w Myrtle Beach. Oto: Yeti, Odlin, Sampson i Apolo

Lygrysy rosną naprawdę duże, znacznie przerastają swoich rodziców. Widoczny na zdjęciu Herkules jest największym lygrysem na świecie.


 
Te rozkoszne kulki są bardzo rzadkie i będą wielką atrakcją parku. Ich dorosła waga wyniesie około 340 kilogramów!
 

 
Hybrydy nie mogą rozmnażać się w obrębie nowego gatunku, ponieważ samce lygrysów są niepłodne. Mimo to krzyżuje się lwy z tygrysami, ponieważ młode są wielką atrakcją parków. Miłośnicy dzikich kotów uważają je za jedne z najpiękniejszych stworzeń na planecie.
 

 
Zgadzacie się?