in

2-latek z zespołem Downa nie potrafi mówić, ale gdy jego siostra zaczyna grać, zdarza się cud!

Rodzice dzieci niepełnosprawnych każdego dnia stają przez wielokrotnie większym wyzwaniem niż rodzice zdrowych dzieci. Takie rodzicielstwo jest o wiele trudniejsze, zatem gdy rodzicom udaje się osiągać postępy w rozwoju, są one wynikiem niewspółmiernie większej pracy, niż w przypadku dzieci zdrowych.

Amanda Grey jest matką piątki dzieci. Jej najmłodszy synek Bo urodził się z zespołem Downa. Rodzicom i rodzeństwu udało się stworzyć chłopcu warunki, w których jego rozwój przebiega wyjątkowo sprawnie.

Przeciętny 2-latek zna około 50 słów, w przypadku dzieci z zespołem Downa, w tym samym wieku rzadko znają choć kilka. I tak było w przypadku Bo, ale jakimś cudem Bo bardzo szybko nauczył się ich znacznie więcej.

Jak to się stało?
 
Otóż czasem zajmowała się nim jego starsza siostra Lydia., zauważyła, że braciszek uspokaja się i wsłuchuje w dźwięki jej gitary, gdy gra.
 

 
Zaczęła spędzać z nim więcej czasu grając mu na gitarze i śpiewając. Okazało się, że Bo bardzo to lubi i zaczyna powtarzać słowa piosenek. Ta muzykoterapia okazała się w przypadku Bo bardzo skuteczna.
 
Amanda nagrała filmik, na którym widać jak jej dzieci wspólnie muzykują. Lydia gra i śpiewa utwór Johnny’ego Casha „You are my sunshine”. A mały Bo śpiewa razem z nią.
 
Ten wzruszający filmik w ciągu kilku godzin polubiło setki tysięcy internautów.
 
Posłuchaj: