in

Od dzisiaj Polaków obowiązują nowe zasady. Wielu będzie w szoku, jakie decyzje podjął rząd

Pandemia koronawirusa jest dla wszystkich czasem ciągłych zmian. Niemalże co chwilę pojawiają się nowe obostrzenia, inne zaś zostają zniesione lub ograniczone. Na co tym razem musimy się przygotować?

Rada Ministrów wydała nowe rozporządzenie – przepisy zaczęły obowiązywać od dzisiaj. Nie ma jednak powodów do zmartwień. Można liczyć na więcej swobody!

Powrót do normalności?

Coraz częstsze luzowanie obostrzeń dla Polaków może zwiastować powrót do normalności, jednak większość ekspertów nie zgadza się z decyzjami rządu – nie należy się cieszyć przedwcześnie. Według nich sytuacja epidemiologiczna w Polsce na ten moment wydaje się być stabilna, jednak nie ma też powodów do radości.

Z dniem dzisiejszym zostaje zmniejszony dystans społeczny o 50 centymetrów, co w wielu przypadkach może okazać się znaczące. W pomieszczeniach zamkniętych zmniejszona zostaje przestrzeń na osobę do 2,5 metra kwadratowego.

Stadiony piłkarskie i żużlowe będą od teraz miejscami, w których może być zajęte 50 procent miejsc.

W zajęciach i wydarzeniach sportowych będzie mogło brać udział nie więcej niż 300 uczestników, nie wliczając w tę liczbę obsługi wydarzenia.

Zmiany nastąpią także w kinie, teatrze czy na wydarzeniach kulturalnych. Nie ma już obowiązku naprzemiennego zajmowania miejsc. Nadal jednak może być zajętych tylko 50 procent.

Jak podaje Radio Zet, eksperci nie są zadowoleni z decyzji rządu:

„Zupełne poluzowanie takich spotkań to jest idiotyzm i mówię to świadomie. Kto podjął decyzję, żeby tak to odkręcić i kto za to odpowie w tym kraju? U nas nie ma osób odpowiedzialnych za błędne decyzje” – stwierdza ordynator oddziału zakaźnego w szpitalu przy ul. Koszarowej we Wrocławiu prof. Krzysztof Simon w rozmowie z Radiem Zet.

źródło: radiozet.pl