in

Nagranie z Łukaszenką obiegło sieć. Internauci nie mogą powstrzymać śmiechu

Aleksandr Łukaszenka w ostatnim czasie uczestniczył w spotkaniu z dziećmi, na którym opowiedział o tym, że na Białorusi zostaną odtworzone niebawem ruchy pionierskie, usunięte po upadku ZSRR. Słowa dyktatora nie wzbudziły jednak aż tak wielkiego zainteresowania jak to, gdy pokazywał dzieciom otwieranie butelki.

Nagranie opublikowano w sieci i od razu przykuło ono uwagę internautów. Czegoś takiego nikt się nie spodziewał!

Łukaszenka pokazał, jak otwierać butelkę

Prezydent Białorusi spotkał się z członkami Białoruskiego Republikańskiego Związku Młodzieży, organizacją, która zastępuje organizacje komunistyczne działające praktycznie od początku bolszewickiego reżimu.

Powodem spotkania było obchodzenie 100-lecia ruchu pionierskiego.

„Wciąż jesteście bardzo młodzi, ale można powiedzieć, że znajdujecie się w punkcie kiedy odradza się prawdziwa organizacja pionierska. Mam wrażenie, że ten rok będzie obfitował w wydarzenia dla nas, dla naszej młodzieży w Związku Młodzieży BRSM i dla Was pionierów. W nadchodzących latach czeka nas dużo pracy” – przekazał dyktator.

Łukaszenka wspomniał podczas spotkania także o swoim dzieciństwie. Za czasów komunizmu młodzieżowe organizacje pionierskie wychowywały dzieci w ideach komunizmu.

Od lat 40. XX wieku przynależność do pionierów była w zasadzie obowiązkowa dla każdego dziecka w wieku 9–14 lat.

„Dlatego musimy tu wykonać dużo pracy. Odbudujemy ten system i nie powinien być gorszy niż w tamtych czasach. […] Aby młodzi ludzie szanowali i doceniali Komsomoł, nie wystarczy mieć mądrych ludzi na czele. Trzeba uatrakcyjnić działania Komsomołu dla młodych ludzi” – stwierdził.

Podczas spotkania stało się jednak coś nieoczekiwanego.

„Tymczasem na Białorusi Aleksander Łukaszenka miał pracowity dzień, pokazując uczniom, jak otwierać butelki z sokiem” – kpi Francis Scarr z BBC, pokazując wideo.

Pewien chłopiec obecny na spotkaniu nie mógł poradzić sobie z otwarciem butelki. Prezydent Białorusi chętnie zaoferował mu swoją pomoc. Chwilę później zgromadzeni zaczęli mu bić brawo.

„Wyobrażam sobie, jak by to było, gdyby pokój pełen ludzi klaskał dla mnie, kiedy otwieram butelkę soku.” – pisze internauta.

„Dajcie mu wielkie brawa, otworzył butelkę.” – dodaje ktoś inny.

„Wyjątkowa umiejętność otwierania butelek z sokiem.” – czytamy w komentarzach.

Źródło: o2.pl