in

Minister zdrowia ostrzega Polaków – strefa czerwona obejmie wkrótce cały kraj?

W poniedziałek rano gościem „Sygnałów dnia” w radiowej Jedynce był minister zdrowia, Łukasz Szumowski. Zdradził on, jak wygląda sytuacja w naszym kraju i jakie kroki zostaną podjęte w najbliższym czasie. Kiedy możemy spodziewać się powrotu do rygorystycznych obostrzeń?

Minister zdrowia nie pozostawił żadnych wątpliwości. W związku z niepokojącym wzrostem zachorowań na koronawirusa w Polsce konieczne jest wprowadzenie większego rygoru. Polacy muszą wiedzieć, że wciąż borykamy się z problemem i że jeszcze długo on nie minie. Nie można zapominać o zasadach i lekceważyć kilku wytycznych, które pozwalają zminimalizować ryzyko zakażenia.

Kiedy powrócą surowsze obostrzenia?

W sobotę mieliśmy do czynienia z rekordową liczbą zarażeń COVID-19. Te dane niepokoją i zmuszają do wprowadzenia zmian. Łączna liczba zakażonych osób w kraju wynosi już ponad 50 tysięcy osób, a zmarło 1807 pacjentów.

Póki co nie wiadomo, jak rozwinie się dalej sytuacja i możemy spodziewać się tak naprawdę wszystkiego. Jedno jest pewne – nie możemy uznać, że wszystko wróciło do normalności i zapomnieć o pandemii.

„Trudno powiedzieć co może się wydarzyć w Polsce w przeciągu najbliższych dni, to zależy od tego, czy rygory będą przestrzegane” – podkreśla Szumowski.

Minister apeluje o przestrzeganie obowiązujących zasad sanitarnych. Wszystko jest w rękach Polaków i to od nas samych zależy, co będzie mieć miejsce.

„Im bardziej będziemy lekceważyć zasady sanitarne, tym jest większa szansa, że strefy czerwone będą się rozlewały na mapie, aż w końcu obejmie cały kraj i będziemy mieli dosyć istotne obostrzenia w całej Polsce” – przestrzega.

Podziel się tymi ważnymi informacjami z innymi! Dbajmy o swoje bezpieczeństwo.

Źródło: pikio.pl, Twitter