in

Wielu Polaków czekało na tę wiadomość z zapartym tchem. Łukasz Szumowski w końcu zabrał głos.

Wielu Polaków z niecierpliwością czekało na tę wiadomość. Łukasz Szumowski w czasie wywiadu z Polską Agencją Prasową mógł odpowiedzieć na nurtujące pytanie – wszystko dzięki temu, że ekspertom udało się w końcu wysnuć ostateczne wnioski z danych.

Teraz nikt już nie ma wątpliwości. O czym mowa?

1,5% społeczeństwa jest w posiadaniu specjalnych przeciwciał

Od czasu pojawienia się koronawirusa na świecie, większość osób zerka na statystyki dotyczące zachorowań, a także na nowe informacje dotyczące pandemii.

Eksperci cały czas poszukują odpowiedzi na pytania, z czym tak naprawdę mamy do czynienia, kto jest najbardziej narażony czy też jak możemy zapobiegać rozprzestrzenianiu się koronawirusa.

I choć wirus jest z nami już od ładnych kilku miesięcy, nadal wiele kwestii pozostaje niejasnych. W końcu jednak wyszła na jaw wiadomość, na którą czekali Polacy.

,,Ze wstępnych danych wynika, że 1,5 proc. społeczeństwa ma przeciwciała, co znaczy, że taka część populacji miała kontakt z wirusem. Jesteśmy w trakcie badań osób, które jadą do sanatoriów. Na ponad 2 tys. wynik pozytywny zanotowaliśmy u 10. To pokazuje skalę wirusa w populacji” – przekazał Łukasz Szumowski w wywiadzie dla Polskiej Agencji Prasowej.

Będzie kolejny lockdown?

Ci, którzy przeszli koronawirusa objawowo lub bezobjawowo, mają już w sobie przeciwciała – naukowcy nie są jeszcze do końca pewni, czy chronią one przed nawrotem choroby. Możemy jednak podejrzewać, że jeśli ktoś zarazi się po raz kolejny, przejdzie to o wiele słabiej niż za pierwszym razem lub w ogóle bez żadnych objawów.

Na jesieni ma nadejść druga fala koronawirusa, jednak Minister Zdrowia zapowiedział, że Polska jest już na to przygotowana i nie planuje się lockdownu. Nie jest jednak wykluczone, że powrócą obowiązkowe maseczki na świeżym powietrzu.

Źródło: Polsat News