in

Łukasz Szumowski podjął bardzo ważną decyzję. Polacy będą zadowoleni.

Łukasz Szumowski musi podejmować bardzo ważne decyzje, które szczególnie w czasach pandemii nie są oczywistym wyborem.

Minister Zdrowia od początku pojawienia się koronawirusa w Polsce stara się, abyśmy jak najmniej na tym ucierpieli. Konieczne w tym celu było wprowadzenie obostrzeń, które od niedawna są powoli znoszone.

Mnóstwo osób zastanawia się, kiedy dojdzie do wznowienia imprez masowych. Szef resortu zdrowia w końcu zabrał głos w tej sprawie. Ma dla nas dobre wiadomości.

Kiedy dojdzie do przywrócenia imprez masowych?

Łukasz Szumowski jako gość programu „Newsroom Wirtualnej Polski” przekazał kluczowe informacje w sprawie tego, co stanie się w najbliższym czasie – czeka nas znoszenie kolejnych obostrzeń. W swoich słowach zdawał się podkreślać, że rozumie potrzeby artystów i ludzi, którzy nie mogą się już doczekać uczestniczenia w imprezach masowych.

Przez bardzo długi czas nie wiedzieliśmy, co stanie się z koncertami i czy jest co planować jeszcze w tym roku. Teraz okazuje się, że jest to prawie że na wyciągnięcie ręki. Z tej informacji na pewno ucieszą się wszyscy.

„W ciągu dwóch tygodni powinniśmy ustalić i wydać rekomendacje w sprawie przywrócenia imprez masowych. […] Rozmawiamy z branżą, myślę, że te imprezy powinny wrócić” – przekazał Łukasz Szumowski.

Wszystko wskazuje na to, że tym rokiem zawładną imprezy w plenerze.

„Zapewne koncerty plenerowe będą bezpieczniejsze od tych w zamkniętych pomieszczeniach, gdzie powietrze krąży. Inspekcja sanitarna przygotuje wytyczne. Szczegóły techniczne trzeba ustalić z branżą” – tłumaczy.

Przekaż tę informację dalej!

Źródło: Wirtualna Polska