in

Minister zdrowia zdradził, kiedy cały kraj może stać się czerwoną strefą – przerażający scenariusz!

Łukasz Szumowski ma mnóstwo obowiązków, szczególnie w czasie pandemii, jednak cały czas udziela wywiadów, aby odpowiedzieć na pytania nurtujące Polaków. Tym razem pojawił się w studio TVN w programie „Jeden na jeden”.

Minister Zdrowia wypowiedział się między innymi na temat tego, kiedy cała Polska może zostać objęta strefą czerwoną. Na dzień dzisiejszy są nią objęte niektóre z powiatów, jednak istnieje możliwość, że rozszerzy się ona na cały kraj. Kiedy będziemy mieć do czynienia z taką sytuacją?

Cała Polska czerwoną strefą?

Od jakiegoś czasu sytuacja epidemiologiczna w naszym kraju jest bardzo niepokojąca – cały czas obserwujemy wzrost zachorowań na koronawirusa. Wśród Polaków pojawiają się obawy, że strefa czerwone może dotknąć większej liczby powiatów. Łukasz Szumowski zdecydował, że wypowie się na temat ewentualnego rozszerzenia strefy czerwonej na całą Polskę.

Szef resortu zdrowia trzyma rękę na pulsie i cały czas informuje nas odnośnie tego, z czym się aktualnie mierzymy i z czym możemy się mierzyć w związku z pandemią koronawirusa. W rozmowie z dziennikarzem TVN24 zdradził, że istnieje możliwość objęcia całego kraju czerwoną strefą. Mogłoby to nastąpić w jednym wypadku:

„Jedyny moment, gdy cała Polska zostałaby czerwoną strefą, to moment niewydolności służby zdrowia” – stwierdził Łukasz Szumowski.

Mamy nadzieję, że nigdy do tego nie dojdzie, a sytuacja epidemiologiczna w naszym kraju będzie się już tylko poprawiać.

Podziel się tymi ważnymi informacjami z innymi!

Źródło: pikio.pl, Twitter.com