in

Łukasz Szumowski trafił do szpitala z powodu COVID-19. Jego stan jest poważny.

Z najnowszych informacji wynika, że obecnie Łukasz Szumowski przebywa w szpitalu z powodu koronawirusa. Ma problemy z oddychaniem i jest podłączony do tlenu.

Najprawdopodobniej były minister zdrowia dostał fałszywy wynik testu pod koniec września i tak naprawdę dopiero jakiś czas temu się nim zaraził.

Łukasz Szumowski w szpitalu

Jak ustalili dziennikarze „Faktów” TVN, Łukasz Szumowski trafił do szpitala z powodu COVID-19. Reporterka TVN24 przekazała, że były minister ma problem z oddychaniem i skarży się na duszności.

Polacy z pewnością pamiętają, że informacje o zakażeniu koronawirusem przez Łukasza Szumowskiego były podawane jako pierwsze przez Onet pod koniec września. Następnego dnia z Super Expressu mogliśmy dowiedzieć się, że już wyzdrowiał.

Teraz wyszło na jaw, że prawda jest zupełnie inna. Zostało to potwierdzone przez samego byłego ministra zdrowia:

„Nie kontaktuję się z mediami, potrzebuję trochę odpoczynku (…). Jestem chory i przebywam w szpitalu. Poprzedni wynik, sprzed kilkunastu dni prawdopodobnie był w moim przypadku fałszywie dodatni, co czasem, przy tak czułej metodzie, się zdarza.”

Dziennikarz WP Mateusz Ratajczak zapytał go, jak się czuje. Łukasz Szumowski odpowiedział krótko: „bywało lepiej”.

Były minister zdrowia przebywa najprawdopodobniej w Centralnym Szpitalu Klinicznym Ministerstwa Spraw Wewnętrznych i Administracji w Warszawie.

Według nieoficjalnych ustaleń wiemy, że zaraził się od swojej córki, która z kolei COVID-19 przyniosła ze szkoły. Żona Łukasza Szumowskiego, Anna Szumowska, potwierdziła informacje, które pojawiły się w mediach i zaznaczyła, że pozostali członkowie rodziny są na obecną chwilę zdrowi i przebywają na domowej kwarantannie.