in

Dziecko bawiło się w parku. Nagle natrafiło na ludzką czaszkę.

W poniedziałek 27 września przed godz. 20.00 w Strzelinie w województwie dolnośląskim doszło do sytuacji, która na długo pozostanie w naszej pamięci. Funkcjonariusze policji otrzymali zgłoszenie, w które aż nie mogli uwierzyć. Pewne dziecko miało wykopać przy ul. Staszica w parku ludzką czaszkę.

Informację o sprawie przekazała regionalna stacja TVP3 Wrocław. Służby niemal natychmiast pojawiły się w wyznaczonym miejscu, które zostało zabezpieczone w celu przeprowadzenia dalszych badań przez policjantów.

Dziecko natrafiło na ludzką czaszkę w parku

Jak udało się wstępnie ustalić, czaszka ludzka znaleziona w parku pochodzi najprawdopodobniej z czasów II wojny światowej. Historycy i archeologowie podkreślają, że ta, gdzie jest teraz park, wcześniej był cmentarz.

Lokalne służby razem z archeologami będą dociekali, czyje są to szczątki. Póki co nie wiadomo, do kogo należy czaszka z parku. W ostatnim czasie na Dolnym Śląsku takich odkryć jak to było więcej.

Kilkanaście dni temu robotnicy, którzy budowali Aleję Wielkiej Wyspy we Wrocławiu, również natrafili na szczątki człowieka. Jak się okazało, w tamtym miejscu także w przeszłości był cmentarz.

Również w marcu tego roku podczas prac remontowych przy torowisku przy ul. Złotoryjskiej we Wrocławiu natknięto się na trumny i szczątki należące do 25 osób. Przeniesiono je na Cmentarz Kiełczowski.

Podziel się tą ciekawą informacją z innymi!

Źródło: TVP3, WP, Goniec.pl