in

Dożywają nawet do 120 lat, rodzą w wieku 65 i nie wiedzą co to nowotwory – zobacz jak to możliwe!

W pakistańskich górach znajduje się miejscowość Hunza, w której żyje około 87 tysięcy osób. Jak sami twierdzą są oni potomkami Aleksandra Wielkiego.

Niezwykłość tych osób odznacza się wyjątkowym zdrowiem i długowiecznością. Wyglądają bardzo młodo i nie sposób określić ich prawdziwego wieku. Są szczęśliwi i radośni, bo nie imają się ich żadne choroby. Większość osób dożywa setki, a wielu z nich żyje 120 lat. Najstarszy człowiek przeżył 160 lat. Kobiety rodzą dzieci nawet po 65 roku życia. Nikt nie wie co to nowotwory. Jaka jest recepta na długie życie?

Mieszkańcy Hunza pokazują jak ich dieta i sposób bycia oddziałują na nasze zdrowie. Kąpią się tylko w lodowato zimnej wodzie i to bez względu na pogodę. Ich dieta składa się przede wszystkim z warzyw i owoców. Dodatkowo spożywają orzechy, zboża i warzywa strączkowe. W ich pokarmach natomiast nie znajdziesz jaj, mleka i sera.

Nie jedzą wiele, za to ciągle są w ruchu. Codziennie spacerują nawet po 20km. Jedzą dwa posiłki dziennie i nie podjadają między śniadaniem a kolacją. Bardzo rzadko spożywają mięso – zdarza się, że tylko 2 razy w roku. Dania mięsne przygotowują jedynie z drobiu lub jagnięciny. Co ciekawe, przez okres około 4 miesięcy wszyscy mieszkańcy są na diecie morelowej. Nie spożywają nic oprócz soku z suszonych moreli.

Lekarze twierdzą, że to właśnie te głodówki są przyczyną ich długowieczności i wspaniałego zdrowia. Nasiona moreli zawierają witaminę B17, która wykazuje silne działanie antynowotworowe. Mieszkańcy Hunza wytwarzają z nich olej i często go spożywają. Oprócz tego jedzą bardzo dużo świeżych moreli.

Niestety, do tego zdrowego społeczeństwa dotarła żywność przemysłowa. Coraz częściej pojawiają się problemy jelitowo-żołądkowe, a ich zawsze zdrowe zęby dopadły choroby.