in

Nowa Toyota Yaris lub pieniądze za udział w spisie? To już pewne, Polacy będą zachwyceni.

Aby zachęcić Polaków do wypełniania formularzy jak najszybciej, zorganizowano loterię, dzięki której możemy stać się posiadaczami samochodu Toyota Yaris. Zapis w Narodowym Spisie Powszechnym Ludności i Mieszkań od tej pory z pewnością będzie bardzo atrakcyjny! Znamy szczegóły.

Narodowy Spis Powszechny Ludności i Mieszkań zaczął się w czwartek 1 kwietnia 2021 roku. Na stronie internetowej możemy znaleźć formularze do wypełnienia. Będą one dostępne do końca długiego weekendu majowego. Dlatego tak ważne jest, aby Polacy jak najszybciej zmobilizowali się do jego wypełnienia.

Po tym czasie, jeśli nie zrobimy tego, możemy spodziewać się telefonu od rachmistrzów gromadzących dane. Główny Urząd Statystyczny liczy na to, że jak najwięcej osób wypełni formularze jeszcze przed wakacjami.

Loteria dla Polaków

Aby wziąć udział w loterii, musimy być oczywiście zapisani w Narodowym Spisie Powszechnym Ludności i Mieszkań. Nie jest to jednak jedyny warunek.

Każdy, kto jest zainteresowany wygraną, musi zapisać się za pomocą specjalnej aplikacji, którą możemy znaleźć na stronie internetowej Narodowego Spisu Powszechnego Ludności i Mieszkań. Trzeba to zrobić do 30 czerwca br.

Wszyscy Polacy, którzy będą spełniać wymogi, wezmą udział w loterii trwającej od 22 kwietnia do 7 lipca. Oprócz samochodów można spodziewać się także innych upominków. Pula nagród zawiera 480 kart przedpłaconych – każda jest warta tysiąc złotych. Oprócz tego pojawi się 960 kart przedpłaconych o wartości po 500 złotych.

Nagrodą, która najbardziej przykuła uwagę Polaków, jest oczywiście 16 samochodów Toyota Yaris. 7 maja będzie miało miejsce pierwsze losowanie dla osób, które wyślą zgłoszenia między 22 kwietnia a 5 maja.

W praktyce oznacza to, że kto zapisze się szybciej, tym szybciej weźmie udział w loterii. Dlaczego 16 aut? Po jednym pojeździe na każde województwo.

Jak wynika z informacji podanych przez Gazetę Wyborczą, każdy z samochodów jest wart 65 749 złotych (z podatkiem VAT). Warto wspomnieć, że oprócz tego dostaniemy także pełne ubezpieczenie, które wynosi 3 100 złotych (z VAT) oraz 7650 złotych na poczet podatku PIT dla zwycięzców. Łączna wartość nagrody to w takim razie 76 499 złotych.

Dziennikarze Gazety Wyborczej byli zaciekawieni, dlaczego wybór padł akurat na ten model samochodu. Przedstawiciele Głównego Urzędu Statystycznego odpowiedzieli, że „parametry samochodu stanowiącego nagrodę główną w loterii opisano w dokumentacji przetargu na wybór organizatora loterii”.

Organizacją loterii zajmuje się agencja marketingowa Unique One, która kiedyś podjęła współpracę z Ministerstwem Finansów w związku z loterią paragonową, w której można było wygrać takie samochody jak Opel Astra i Opel Insignia.

Źródło: Gazeta Wyborcza