in

ZUS wyśle listy Polakom. Pod żadnym pozorem nie ignoruj tego pisma

W ciągu najbliższych tygodni, mieszkańcy Polski mogą spodziewać się otrzymania korespondencji od Zakładu Ubezpieczeń Społecznych (ZUS). Choć nie ma powodów do niepokoju, ważne jest, aby jak najszybciej zapoznać się z treścią tego pisma.

Listy z ZUS-u

Nadchodzące tygodnie przyniosą korespondencję z Zakładów Ubezpieczeń Społecznych dla wielu Polaków. Wszystko za sprawą rozsyłki deklaracji podatkowych na rok 2022. Zostaną one rozesłane w formie kilku milionów dokumentów PIT-40A, PIT-11A oraz PIT-11. Otrzymają je wszyscy ci, którzy w ubiegłym roku korzystali z świadczeń od ZUS. Pierwsza partia deklaracji już przygotowano (ok. 124 tys. pism) i jest gotowa do wysyłki, która nastąpi do końca lutego.

„Kilka milionów formularzy trafi do wszystkich, którzy w ubiegłym roku pobierali świadczenia z ZUS. Pierwsza transza – blisko 124 tysiące dokumentów PIT – została przygotowanych do wysyłki przez Biuro Poligrafii. Deklaracje będą wysyłane do końca lutego” – informuje rzecznik ZUS, cytowany przez PAP.

Emeryci i renciści otrzymają dokument PIT-40A, który będzie zawierał informacje o ich świadczeniach. Osoby, które pobierały z ZUS zasiłki chorobowe lub macierzyński, a w momencie rozliczania podatku nie są już świadczeniobiorcami ZUS, otrzymają PIT-11A. Natomiast osoby, które pobierały w ubiegłym roku świadczenie należne po osobie zmarłej lub alimenty, otrzymają PIT-11.

Podziel się tymi ważnymi informacjami z innymi!

Źródło:PAP