in

Listonosz zostawia pocztę dla 94-latki. Ale gdy słyszy płacz w domu, natychmiast się włamuje.

Josh Hefta to listonosz w stanie Dakota Północna, USA. Codziennie przyjeżdża do tych samych domów, więc dobrze już wie, kto jest kim w okolicy.

Jednym z klientów, z którymi był dobrze zaznajomiony, była 94-letnia Alice Paschke. Dla Alice, Josh pokonywał 1 milę więcej i zostawiał pocztę przy jej drzwiach, aby starsza pani nie musiała chodzić aż do swojej skrzynki pocztowej. Jednak pewnego dnia, w styczniu tego roku, podczas normalnej trasy, Josh zauważył, że coś nie jest w porządku, kiedy dotarł do Alice.

Kiedy Josh pierwszy raz dostarczył pocztę do Alicji, ona bardzo mile go powitała na zewnątrz i ucięła małą pogawędkę. Mieszka zupełnie sama, dlatego była ogromnie szczęśliwa, gdy ktokolwiek ją odwiedził. Czasem zaoferowała Joshowi coś do jedzenia lub picia. Można by powiedzieć, że łączyła ich wyjątkowa przyjaźń. Ale w ostatnim czasie Alice miała problemy z poruszaniem się. Nadeszła chwila, kiedy przestała opuszczać dom. Josh przejeżdżał specjalnie dla niej mile więcej, podchodził pod jej drzwi i zostawiał pocztę.

Ale pewnego dnia, gdy Josh zapukał do drzwi tak jak zawsze, nikt nie przyszedł mu otworzyć. Mężczyzna był trochę zaniepokojony, bo Alice zawsze była w domu. A więc gdzie niby mogła być? Ciągle pukał. Aż wreszcie usłyszał zapłakany głos, który wzywał pomocy. Josh wiedział, że musi działać szybko. Drzwi były zamknięte, więc je wyważył. Kiedy wszedł, znalazł Alice na podłodze. Wytłumaczyła mu, że upadła dzień wcześniej i nie mogła się podnieść o własnych siłach. Biedna leżała tam przez ponad 20 godzin. Miała tylko nadzieję, że Josh zapuka do jej drzwi, tak jak zawsze i cały czas leżała czekając na swojego bohatera.

Josh uratował życie Alice tego dnia. Listonosz otrzymał nagrodę i awansował. A poza tym jego nazwisko zostało wpisane na ścianie Bohaterów w siedzibie Służby Pocztowej w Waszyngtonie, D.C. Alice od tego czasu została przeniesiona do domu opieki. Już nie jest na trasie pocztowej Josha. Ale to nie powstrzymało ich przed wzajemnym widzeniem. Josh jest prawdziwym bohaterem i zasługuje na każde uznanie, które otrzymał. Świat potrzebuje więcej ludzi takich jak on!

Źródła i fotografie: WDAZ 8