in

Zamoczyła palce w płynie do płukania jamy ustnej. Efekt zaskoczył nawet twórców tego produktu!

W moim domu muszę być zawsze przygotowana na każdą sytuację, dlatego mój arsenał medyczny jest obfity w wszelkiego rodzaju produkty z drogerii czy aptek. Mimo, iż odkryłam już sporo zastosowań produktów, które są przeznaczone do kompletnie czegoś innego. Nigdy nie przypuszczałam, że płyn do ust – Listerine, może mieć tak wiele właściwości.

Można go używać jako dezodorant, do usuwania grzybicy paznokci czy też odstraszania pcheł u swojego zwierzaka. Zaskakujące, prawda?

Ale to dopiero początek listy skutecznych i potwierdzonych zastosowań tego produktu.

listerine5x

Produkt ten został wynaleziony już w 1879 roku i był stosowany jako środek antyseptyczny, a dopiero od 1970 wprowadzono go na rynek pod nazwą „Listerine” jako produkt do płukania jamy ustnej. Listerine jest bogaty w składniki takie jak: eukaliptus, tymianek, alkohol – więc to nic dziwnego, że jest używany na tyle kreatywnych sposobów, które są w stanie zaskoczyć nawet producentów tego produktu.

Płyn do płukania jamy ustnej: 10 zaskakujących zastosowań

Dezodorant

Pewnie spotkałeś się już z sytuacją w której zabrakło Ci dezodorantu i próbowałeś znaleźć jakąś alternatywę? Wystarczy namoczyć wacik środkiem Listerine, przykry zapach zniknie w mgnieniu oka na bardzo długi czas.
listerine8x

Grzybica paznokci

To idealny środek na walkę z grzybicą paznokci. Wystarczą regularne 30-minutowe kąpiele stóp w tym środku (w naprawdę zaawansowanych przypadkach zaleca się dodanie odrobiny octu).

Toaleta

Listerine może skutecznie oczyścić i odświeżyć toaletę. Kiedy będziesz czyścił toaletę, użyj szczotki i tego płynu. To nada jej wielki połysk i przyjemny zapach. Bakterie i grzyby zostaną bez szans!
listerine7x

Ukąszenia

Pocierając swędzące ukąszenia środkiem Listerine, możesz poczuć sporą ulgę. Jest on również zalecany do swędzących reakcji, które były wynikiem kontaktu z trującym bluszczem.
listerine6x

Łupież

To może zabrzmieć dziwnie, ale Listerine był również stosowany jako środek na pozbycie się łupieżu! Mimo, że nie zyskał tym jakiejś wielkiej popularności, to był skuteczny. Wystarczy, że wmasujesz środek w skórę głowy, zawiniesz włosy w ręcznik i umyjesz po kilku minutach, gdy Listerine już zrobi swoją robotę!
listerine9x

Pchły

Wielu właścicieli zwierząt domowych decyduje się na użycie Listerine, rezygnując z kosztownych sprayów czy produktów walczących z pchłami. Metoda ta jest zaskakującą alternatywą, czasem agresywnych środków chemicznych. Zmieszaj go z szamponem lub rozcieńcz z wodą i używaj jako spray.
listerine10x

Trądzik

To skuteczny sposób na walkę z trądzikiem! Jeden szczęśliwy użytkownik Listerine napisał w Seattle Times: „Próbowałem wszystkich rodzajów antybiotyków i aktualnych recept na rynku. Nic nie podziałało, tak jak stosowanie Listerine rano i wieczorem.”
8. Szczoteczka do zębów
Podobnie jak Listerine walczy z zarazkami w jamie ustnej, może też zająć się nimi na szczoteczce do zębów. Wypełnij szklankę odrobiną tego płynu i zamocz szczoteczkę na kilka godzin.

Czyszczenie ekranu

Ludzie mogą pomyśleć, że jesteś szalony pryskając ekran komputera lub telewizora płynem do ust, ale jest to świetny sposób, aby go oczyścić z wszelkich niechcianych zabrudzeń i odcisków palców. Dodatkowym atutem będzie miętowy zapach, w przeciwieństwie do „chemicznych zapachów”, często towarzyszącym zwykłym środkom czyszczącym.

Przykry zapach z kosza?

Zapachy śmieci mogą nadać kuchni bardzo nieprzyjemnego zapachu. Zanim wyrzucisz jakiekolwiek śmieci do nowego worka w koszu, połóż namoczony środkiem Listerine ręcznik papierowy na samym dnie. Od teraz śmieci zawsze będą miały świeży i pachnący miętowy zapach!
listerin2x
Te zaskakujące właściwości środka Listerine mogą wydawać się dosyć dziwne, ale jeśli są w stanie uczynić Twoje życie lepszym i łatwiejszym, to chyba warto dać im szansę?

Źródła Zdjęć:1, 2, 3, 4, 5, 6, 7