fot. Facebook / Richard Pringle
in

„10 najważniejszych rzeczy, których nauczyłem się po stracie syna” – Tę listę powinien poznać każdy rodzic!

Większość rodziców traktuje wczesny okres dzieciństwa swoich dzieci jako czas męczący, który chcieliby minął jak najszybciej. Tak bardzo jesteśmy zmęczeni obowiązkami i pracą, że zapominamy, że proste rzeczy mają tak wielkie znaczenie – tworzą wspomnienia.

Richard Pringle przeszedł przez niewyobrażalne cierpienie, kiedy jego syn, Hughie, zmarł ostatniego lata z powodu krwotoku w mózgu.

Teraz podzielił się listą dziesięciu najważniejszych lekcji, których nauczył się przez tę łamiącą serce tragedię. Jest to lista, którą wszyscy rodzice powinni regularnie czytać, aby przypominać sobie, jak cenne jest życie i jakim błogosławieństwem jest to, że nasze dzieci są z nami.

 

Mały Hughie, miał zaledwie 3 lata, gdy zmarł. Miał chorobę mózgu.

„Było tylko 5% szansy na krwawienie, ale niestety ta 5-procentowa szansa zdarzyła się w zeszłym roku i nie przeżył” – wyjaśnił Richard.

Rok po jego śmierci Richard podzielił się listą najważniejszych rzeczy, których się nauczył. Jest to lista, którą każdy powinien przeczytać.

Lista stała się viralowa i dotknęła tak wielu serc. Oto ważne lekcje życia Richarda Pringle’a

1. „Nie da się całować za dużo i kochać za bardzo. „

2. „Zawsze masz czas. Zatrzymaj to, co robisz i poświęć im uwagę choć na chwilę. Nic nie jest tak ważnego, że nie może poczekać.”

3. „Rób jak najwięcej zdjęć i nagraj tyle filmów, ile to tylko możliwe. Któregoś dnia może to być wszystko, co masz.”

4. „Nie wydawaj pieniędzy. Myślisz, że ważne są rzeczy, które kupisz? Tak nie jest. Tylko to, co robisz, ma znaczenie. Skacz po kałużach, chodź na spacery. Zbuduj obóz i baw się dobrze. To wszystko, czego dzieci chcą. Nie pamiętam, co kupiliśmy dla Hughiego, ale pamiętam wszystko, co razem robiliśmy.”

5. „Śpiewaj. Śpiewajcie razem. Moje najszczęśliwsze wspomnienia to Hughie siedzący na moich ramionach lub siedzący obok mnie w samochodzie, śpiewający nasze ulubione piosenki. Wspomnienia powstają dzięki muzyce.”

6. „Pielęgnuj najprostsze rzeczy. Wieczorne rytuały, czytanie bajek. Wspólne posiłki. Leniwe niedziele. Pielęgnuj najprostsze chwile. Są tym, za czym tęsknię najbardziej. Nie pozwól, aby te szczególne momenty mijały niezauważone „.

7. „Zawsze całuj tych, których kochasz na pożegnanie, a jeśli zapomnisz wróć i pocałuj ich. Nigdy nie wiesz, czy to nie ostatni raz, kiedy dostajesz na to szansę.

8. „Spraw, aby nudne rzeczy były zabawne. Wyprawy na zakupy, przejazdy samochodem, robienie porządków. Wygłupiaj się, opowiadaj dowcipy, śmiej się i baw się dobrze. Nudne obowiązki przestają być nudne, jeśli potraktujesz je z humorem. Życie jest zbyt krótkie, żeby się nie bawić.”

9. „Prowadź dziennik. Zapisuj wszystko, co robią twoje dzieci i jak rozświetlają twój świat. Zabawne rzeczy, które mówią, urocze rzeczy, które robią. Zaczęliśmy to robić dopiero po tym, jak straciliśmy Hughie’go. Chcieliśmy wszystko zapamiętać. Teraz robimy to dla Hettie. Twoje wspomnienia zostaną zapisane na zawsze, a kiedy będziesz starszy, będziesz mógł zajrzeć do nich i sobie przypomnieć.”

10. „Jeśli masz dzieci możesz całować na dobranoc, robić im śniadania, odprowadzać do szkoły, przeżywać, gdy będą szły na studia, gdy będą brały ślub. Pamiętaj, jeśli masz dzieci jesteś błogosławiony. Nigdy o tym nie zapominaj ❤ „

Nie potrafię tego odczytać bez emocji. Serce łamie co ta rodzina musiała przejść i z czym się zmierzyć.

Tempo życia jest szalone, ale te dziesięć punktów przypomina nam o tym, że warto się zatrzymywać, celebrować i doceniać codzienność, zwyczajność, rodzicielstwo.

Łatwo jest przyjmować ludzi wokół nas za pewnik, ale wspólne spędzanie czasu i budowanie szczęśliwych wspomnień są tak ważne, ponieważ nigdy nie wiadomo, kiedy ich zabraknie.

Udostępnij, aby więcej osób mogło zobaczyć tę bardzo ważną listę.