in

Odebrano mu prawo jazdy. Napisał podziękowanie dla policjantów

Nieczęsto zdarza się sytuacja tak nietypowa jak ta, która miała miejsce na komendzie w Mogilnie. List od pewnego kierowcy, który niedawno stracił prawo jazdy, zaskoczył wszystkich odbiorców swoją niezwykłą treścią. Autor listu postanowił podziękować policjantom za podjęte działania.

Autor listu postanowił podziękować funkcjonariuszom za ich profesjonalizm i podejście do sprawy. Wyraził swoje uznanie dla ich szybkiej i zdecydowanej reakcji, które doprowadziły do skonfiskowania jego prawa jazdy. Niezwykłość tego podziękowania polegała na tym, że kierowca zdawał sobie sprawę z własnej winy i rozważał potencjalne konsekwencje swojego nieodpowiedzialnego zachowania.

List ten stanowił nie tylko akt wdzięczności, ale również refleksję nad własnymi błędami. Autor przyznał, że jego zachowanie było nieodpowiedzialne, a decyzja policjantów, aby odebrać mu prawo jazdy, była słuszna. Wskazał także na fakt, że ich działania mogły być kluczowe w ocaleniu czyjegoś życia, co jeszcze bardziej wzmocniło jego uznanie dla ich pracy.

Niecodzienna reakcja

Ta niezwykła sytuacja miała miejsce niedawno w miejscowości Iskra, położonej w województwie kujawsko-pomorskim w Polsce. Podczas rutynowej kontroli drogowej przeprowadzonej w Iskrze, funkcjonariusze zatrzymali 57-letniego kierowcę, który prowadził samochód pod wpływem alkoholu (mowa o dwóch promilach). Odebrano mu prawo jazdy, jednak kierowca zdawał sobie sprawę z tego, co zrobił i że tak właśnie musiało się stać.

„Zwracam się z podziękowaniami dla patrolu, który uniemożliwił mi dalszą jazdę samochodem dnia 27.03.2023 w miejscowości Iskra. Moja dalsza jazda samochodem mogła zakończyć się tragicznie dla użytkowników drogi. Patrol policji zachował się wzorowo i po ludzku za co chciałbym jeszcze raz podziękować” – brzmiała treść listu.

Niech ta historia stanie się inspiracją do szukania pozytywnych aspektów nawet w trudnych sytuacjach oraz do wyrażania wdzięczności dla tych, którzy na co dzień pełnią służbę dla dobra innych. Podziel się nią z innymi!