in ,

12-latka z Polski napisała list do królowej Elżbiety. Po kilku tygodniach… dostała odpowiedź!

12-letnia Polka postanowiła wysłać list do królowej Elżbiety. Wydawałoby się, że monarchini nie odpisze, ale nic bardziej mylnego – była wzruszona słowami nastolatki i musiała odpowiedzieć.

Wanessa Bąkowska przyszła na świat z zespołem Downa. Nie przeszkadza jej to jednak w tym, aby się realizować i cieszyć życiem. Dziewczyna pasjonuje się malarstwem i życiem brytyjskiej rodziny królewskiej.

List do królowej Elżbiety

12-latka napisała list do monarchini, w którym opisała, kim jest i czym się zajmuje na co dzień. W kopercie znalazł się także jeden z obrazów namalowanych przez Wanessę.

Dziewczyna w zasadzie nie miała żadnej nadziei na to, że dostanie odpowiedź. Uważała, że królowa jest na tyle zajęta, że nie ma czasu, by odpowiadać na listy. Mimo to uznała, że napisze do niej kilka słów. O przetłumaczenie listu na język angielski poprosiła swoją nauczycielkę. Oto jego treść:

„Wasza Wysokość, Mam na imię Wanessa i mam 12 lat. Mieszkam w Polsce, w małej miejscowości Lipka. Mam wspaniałych nauczycieli i wielu przyjaciół. Mam mamę Karolinę, tatę Rafała, brata Alana i siostrę Nutkę. Bardzo ich kocham. Jestem osobą z niepełnosprawnością i zespołem Downa. Pomimo tego maluję obrazy. Chciałabym podarować jeden z nich Waszej Wysokości. Tytuł tego obrazu to „Ziemia”. Pozdrowienia z Polski”

– czytamy.

Po kilku tygodniach przyszła odpowiedź z Pałacu Buckingham. Nikt nie przypuszczał, że stanie się to naprawdę.

Jak się okazało, królową Elżbietę bardzo wzruszył list Wanessy. Poprosiła swoich pracowników o to, aby odpowiedzieli w jej imieniu.

„Królowa poprosiła mnie o wysłanie listu i podziękowanie Ci za przepiękny obraz. Była ogromnie poruszona tym, że chciałaś opowiedzieć jej o swoim życiu w Polsce. Bardzo jej się podoba obraz Ziemia”

Marzenie Wanessy się spełniło. 12-latka nie zapomni tego do końca życia.

„Dzisiaj po powrocie z rehabilitacji czekały na mnie niespodzianki. Jedna sprawiła niesamowitą radość i była ogromnym zaskoczeniem. Kiedy mama dała mi list zaadresowany do mnie i powiedziała skąd jest, kazałam jej mnie uszczypnąć. Takiego wyróżnia się nie spodziewałam po raz drugi. Był to kolejny list tym razem z samego Pałacu Buckingham napisany w imieniu Królowej Elżbiety II przez Damę Dworu Mary Morris. To jedna z wielu chwil kiedy wiem, że mogę dosięgnąć gwiazd jeśli tylko zechce a mój bonusik nie będzie przeszkodą a motywacją”

– czytamy.

Podziel się tą niesamowitą historią z innymi!

Źródła: www.se.pl, plejada.pl / Miniaturka: Presidencia de la República Mexicana, CC BY 2.0 , Facebook/Wanesska i jej bonusik -Zespół Downa