in

24-latek pisze: „Wkrótce umrę… Nie obchodzi Cię to, dopóki nie przeczytasz co napisałem”

Ten 24-latek wiedział, że nie zostało mu już zbyt wiele czasu. W serwisie Reddit, publicznie napisał swój ostatni list, w którym chciał podzielić się ze światem, swoimi przemyśleniami dotyczącymi życia. Warto podzielić się tym artykułem, z pewnością zainspiruje on wiele osób…

„Wkrótce umrę… Nie obchodzi Cię to, dopóki nie przeczytasz co napisałem…

Mam tylko 24 lata, a już przyszło mi wybierać swój ostatni krawat… Krawat, który założą mi za kilka miesięcy na moim pogrzebie. Kompletnie nie pasuje do mojego garnituru, ale myślę, że jest idealny na tę okazję. Rozpoznanie raka przyszło zbyt późno, aby ktokolwiek mógł mi dać przynajmniej wątpliwe nadzieję na długie życie. Ale zdałem sobie sprawę, że najważniejszą rzeczą w śmierci jest to, żeby zostawić po sobie dobre wrażenie. Sposób, w jaki żyłem do tej pory tak naprawdę nie ma znaczenia, nie przyczynił się do tego, że coś się zmieniło na świecie lub miałem na coś jakiś większy wpływ.
listpozegnalny1x

Przed tym wszystkim było tak wiele rzeczy, które zajmowały niepotrzebnie mój umysł. Kiedy dowiedziałem się, ile czasu mi zostało, pojąłem, jakie rzeczy są tak naprawdę ważne. Więc piszę do was z egoistycznych powodów. Chcę nadać sens mojemu życiu, dzieląc się z Wami, czego się nauczyłem:

– Nie trać czasu na pracę, z której nie czerpiesz żadnych przyjemności. To oczywiste, że nie osiągniesz żadnych sukcesów, jeśli nie będziesz lubić swojej pracy. Cierpliwość, pasja i zaangażowanie przychodzi łatwo tylko wtedy, gdy kochasz to co robisz.

– To głupie bać się opinii innych. Lęk tylko osłabia i paraliżuje. Jeśli mu na to pozwolisz, będzie w Tobie rósł każdego dnia aż nic z Ciebie nie zostanie. Słuchaj swojego wewnętrznego głosu i idź za nim. Niektórzy mogą nazywać Cię szaleńcem, ale niektórzy mogą uważać Cie za prawdziwą legendę.

– Przejmij kontrolę nad swoim życiem. Weź pełną odpowiedzialność za rzeczy, które Ci się przydarzyły. Ogranicz złe nawyki i staraj się prowadzić zdrowsze życie. Znajdź sport, który sprawi, że poczujesz się szczęśliwy. Przede wszystkim, nie zwlekaj! Niech Twoje życie będzie kształtowane przez decyzje, które podjąłeś, a nie te których nie podjąłeś.

– Doceń ludzi wokół ciebie. Twoi przyjaciele i krewni będą zawsze nieskończonym źródłem siły i miłości. Nie możesz ich zawieść!

Ciężko jest mi w pełni wyrazić swoje uczucia na tak ważne tematy, ale mam nadzieję, że posłuchacie kogoś, kto doświadczył tego, jak to jest, gdy kończy Ci się czas i teraz wie, jak docenić każdą chwilę. Nie jestem smutny, ponieważ rozumiem, że ostatnie dni w moim życiu stały się bardzo znaczące. Żałuję tylko, że nie będę w stanie zobaczyć wielu fajnych rzeczy, które pewnie będą miały miejsce w niedalekim czasie, jak np. stworzenie sztucznej inteligencji. Mam również nadzieję, że wojny w Syrii i na Ukrainie wkrótce się zakończą.
Troszczymy się tak bardzo o zdrowie i integralność naszego ciała, że aż do śmierci, nie zauważamy, że ciało jest niczym więcej niż pudełko, w którym kryje się nasza osobowość, myśli, przekonania i intencję do tego świata. Jeśli nic w nim nie ma, co mogłoby zmienić świat, to nie ma znaczenia, czy ono zniknie. Wierzę, że wszyscy mamy potencjał, ale nie wszyscy mamy na tyle odwagi, by go realizować.
Możesz przepłynąć przez to życie, marnować bezpowrotnie dzień po dniu, godzina po godzinie, albo walczyć o to w co wierzysz i stworzyć wielką historię. Mam nadzieję, że podejmiesz właściwą decyzję! Zostaw po sobie jakiś ślad na tym świecie. Miej sensowne życie! Miejsce, w którym żyjemy to wielki i piękny plac zabaw, gdzie wszystko jest możliwe. Mimo, że nie jesteśmy tutaj na zawsze. Nasze życie jest jak iskra, która leci z niewiarygodną prędkością do niekończącej się ciemności nieznanego wszechświata. Ciesz się chwilami spędzonymi tutaj i rób wszystko z pasją.
Dziękuję!”

Źródło Zdjęć:Imgur / morguefile/mensatic