in ,

Już niebawem nie zapłacisz tak łatwo gotówką. Nadchodzą limity, Polacy złapią się za głowę

Mimo popularności kart płatniczych i płatności dokonywanych za pomocą telefonu, w Polsce wciąż duża liczba ludzi preferuje posiadanie przy sobie gotówki.

Według badań przeprowadzonych przez firmę Tavex, aż 80% Polaków ma w swoim portfelu gotówkę, a często jest to kwota przekraczająca 100 złotych. Nawet młodzi ludzie korzystają z tej formy płatności, co może być zaskakujące, biorąc pod uwagę ich zainteresowanie nowymi technologiami.

Płatności gotówkowe są nadal popularne ze względu na wygodę, poczucie niezależności i ochronę prywatności. Większość ludzi uważa, że płacenie gotówką daje większe poczucie kontroli i bezpieczeństwa niż korzystanie z karty lub płacenie telefonem.

Niestety… nadchodzą ogromne zmiany! Na co musimy się przygotować?

Limity dla Polaków

Już w styczniu 2024 roku wejdą w życie nowe przepisy, które ograniczą płatności gotówkowe. Nowe limity wyniosą 20 tysięcy złotych dla osób prywatnych i 8 tysięcy złotych dla przedsiębiorców (warto zwrócić uwagę na to, że aktualnie jest to 15 tys. złotych). Wszyscy przedsiębiorcy będą zobowiązani zapewnić możliwość płatności bezgotówkowej w swoim miejscu działalności gospodarczej. Przekroczenie limitu grozi surowymi konsekwencjami podatkowymi.

Wprowadzenie nowych przepisów nie spotka się z aprobatą Polaków, którzy uważają, że płatności gotówkowe są wygodne i bezpieczne dla ich prywatności. Jednakże, z powodu nowych przepisów, Polacy będą musieli przygotować się na zmiany w swoim sposobie płacenia.

Podziel się tą ważną informacją z innymi!

źródło: Polsat News