in

Rozpędzony kierowca wyprzedzał na pasach, gdzie przechodziła rodzina z dziećmi. Wstrząsające nagranie trafiło do sieci

Kierowców, którzy wyprzedzają inne pojazdy na przejściu dla pieszych lub przed nim wciąż nie brakuje. Jak wiadomo, jest to bardzo niebezpieczne i może doprowadzić do prawdziwej tragedii.

W ostatnim czasie w sieci pojawiło się nagranie, które odbiera mowę. Coś takiego po prostu nie powinno mieć miejsca!

O włos od tragedii

Lekkomyślność niektórych kierowców szokuje. Zapominają oni o bardzo ważnych zasadach, które powinny być dla nich oczywiste. Omijanie i wyprzedzanie na przejściu dla pieszych jest niedozwolone.

Jakiś czas temu w Chrzanowie w Małopolsce miała miejsce sytuacja, która na długo pozostanie w naszej pamięci. Dwójka rodziców z dwoma wózkami z dziećmi i starszym synem, zamierzali przejść przez pasy. Nie mieli jednak pojęcia, że znikąd ich oczom ukaże się samochód.

Kierowca czarnego auta zaczął wymijać inne pojazdy praktycznie przed samym przejściem, narażając w ten sposób ludzkie życie. Wszystko zarejestrowała kamera w jednym z wyprzedzanych pojazdów.

Aż strach pomyśleć, co by się stało, gdyby rodzina zrobiła jeszcze kilka kroków…

Autor nagrania postanowił zgłosić całą sprawę na policję, mając świadomość tego, co mogło się zdarzyć. Na kanale YouTube „PiraciDrogowi.pl” w opisie filmiku jako źródło jest podana „Komenda Wojewódzka Policji w Krakowie”.

Za złamanie tej zasady kierowca może dostać 10 punktów karnych i mandat w wysokości maksymalnie 500 złotych.

Koniecznie obejrzyj nagranie poniżej – aż włos się jeży na głowie!

Źródło: Youtube/PiraciDrogowi.pl