in ,

Licealistka pokazała, czego trzeba uczyć się na lekcji religii. W sieci aż zawrzało.

Uczennica liceum postanowiła pokazać, czego uczniowie muszą uczyć się podczas lekcji religii. Jagoda nie ma wątpliwości co do tego, że nie powinno to być wpajane młodym ludziom. Podobnego zdania jest większość internautów.

Uczniowie postanowili powiedzieć księdzu, co sądzą o materiałach szkolnych. Reakcja duchownego jest zaskakująca. Nagranie z lekcji pojawiło się na TikToku i od razu przykuło uwagę każdego.

Czego uczniowie uczą się na religii?

Jagoda to uczennica, która opublikowała na TikToku krótki filmik, w którym dosadnie opisała, o czym musi uczyć się w szkole podczas lekcji religii. Pokazała materiały, które zostały wydrukowane przez duchownego dla uczniów. Przekazano w nich między innymi informacje o „zagrożeniu życia rodzinnego”. Pojawił się tam m.in. feminizm.

„Feminizm przedkłada pracę, karierę, samorealizację kobiety nad wychowanie dzieci, pielęgnowanie ogniska domowego (…), dezawuuje kobiecą subtelność i wdzięk, a podkreśla siłę i waleczność, osłabia to zdolność mężczyzny do trwałego związku i pokochania kobiety na całe życie. Feminizm zaburza relacje między płciami” – cytuje Jagoda.

Uczennica pokazała tę kartkę z bliska. Możemy tam przeczytać, że feminizm „podsyca rywalizację między kobietą a mężczyzną, przekazuje dzieciom ukryta lub jawną pogardę wobec mężczyzn, zaburza poczucie bezpieczeństwa w rodzinie”.

Z innych materiałów można się było dowiedzieć np. „co pomaga w zachowaniu czystości”, poznać „rodzaje cnoty czystości” i „zgubne skutki filozofii gender”.

TikTokerka powiedziała, że kiedy uczniowie wyrazili swoje oburzenie, ksiądz zaczął każdego pytać.

„To jest chore co się odp*** w szkołach, chore!” – komentuje uczennica na koniec filmiku.

@jagodaluszczak

Zamiast uczyć tego czego naprawdę potrzebują młodzi ludzie…. #viral #dc #fyp #dlaciebie #polskaszkolatocyrk

♬ dźwięk oryginalny – Jagodzianka

Pod nagraniem niemal od razu pojawiła się lawina komentarzy:

„Dosłownie opadła mi szczęka i poczułam się mega urażona jako kobieta” – czytamy.

„Młodzieży współczuje wam. Za moich czasów ksiądz przychodził z gitarą, siostra była na luzie, nikt nie uciekał od trudnych tematów, podejmowali z nami ciekawe dyskusje” – pisze internautka.

Nie zabrakło także historii uczniów z innych szkół:

„U mnie cała klasa pokłóciła się z księdzem, bo powiedział, że po zdradzie męża, kobieta też ma grzech, bo nie zadbała o związek i dopuściła do zdrady”