in

Lekarze tańczyli z ciałem ofiary COVID-19? Nagranie wywołało burzę w sieci.

Z pewnych tematów nie należy robić sobie żartów. Mamy do czynienia z pandemią, która wywróciła świat do góry nogami i sprawiła, że każdy martwi się o swoje zdrowie.

Codziennie przybywa coraz więcej ofiar koronawirusa. Są tacy, którzy potrafią sobie z tego pożartować – nie spodziewaliśmy się jednak, że mogą być to pracownicy służby zdrowia…

Do sieci trafiło przerażające nagranie. Widzimy na nim lekarzy, którzy tańczą z trupem.

Niesmaczny żart, który wywołał burzę

Na Tiktoku pojawiło się nagranie, na którym widzimy lekarzy z Portoryko wykonujących „coffin dance” (taniec z trumną). Trzymają coś, co przypomina zawinięte ciało ofiary koronawirusa. Być może podchodzą z dystansem do pandemii, jednak to, co zaszło, wskazuje na to, że nie mają szacunku do pacjentów.

,,Coffin dance” nawiązuje do nietypowych zwyczajów pogrzebowych w Ghanie, gdzie grabarze niosą trumnę „tanecznym krokiem”. W internecie w ostatnim czasie pojawiły się różne memy z tym motywem – bardzo możliwe, że lekarze i pielęgniarki postanowili to wykorzystać. Nie wyszło jednak zabawnie – żart okazał się być niesmaczny.

Dziennikarze próbowali dociec, czy na nagraniu widzimy prawdziwe zwłoki, jednak nie udało się. Nagranie zostało zablokowane, a internauci nie pozostawili na ,,żartownisiach” suchej nitki.

Na Twitterze pojawił się komentarz mężczyzny, który służył w wojsku. Uważa on, że życie w trudnych warunkach niejednokrotnie zmusza do wisielczego humoru, ale nawet jeśli, nie powinno się nim dzielić z internautami.
 
Jedno jest pewne – lekarze i pielęgniarki, którzy pojawili się na nagraniu, pokazali, jak traktują pacjentów. Mamy nadzieję, że to pierwsza i ostatnia historia tego typu.

Źródło: Twitter / The Sun, wprost.pl