in , ,

Lekarz zarażony koronawirusem popełnił samobójstwo. Powód wstrząsnął całą Polską.

Samobójstwo, które popełnił profesor Wojciech Rokita obiegło całą Polskę z prędkością światła. Lekarz był zarażony koronawirusem, jednak nie to było powodem jego targnięcia się na życie. Powód mrozi krew w żyłach i skłania do przemyśleń na temat tego, jak traktujemy innych.

Wiele osób myślało, że może to pandemia i zarażenie doprowadziło lekarza do śmierci, jednak nic bardziej mylnego. Ostatnie informacje nie pozostawiają już żadnych złudzeń.

Lekarz oprócz pandemii miał wiele innych powodów do zmartwień. W sieci pojawiła się fala krytyki skierowana w jego stronę, z którą profesor nie potrafił sobie poradzić. Ogrom złych komentarzy doprowadził go do popełnienia samobójstwa. Podjęto już odpowiednie kroki prawne mające na celu rozprawić się z bezmyślnymi internautami.

,,Dzisiaj sporządziliśmy zawiadomienie o możliwości popełnienia przestępstwa. Ono prawdopodobnie jutro zostanie przesłane do Prokuratury Okręgowej w Kielcach wraz z wnioskiem o zabezpieczenie przez policję danych administratora zapisów forów internetowych, numerów IP, z których zostały zamieszczone różne wpisy pomawiające pana profesora” – przekazuje adwokat Sławomir Gierada.

Samobójstwo popełnione przez profesora Rokitę to przerażająca wiadomość, która skłania do zastanowienia się nad tym, co robimy na co dzień.
 
Oto, jak kończy się wylewanie swoich żalów w internecie. Pamiętajmy, aby być dla siebie życzliwymi… Słowa mają wielką moc i potrafią zranić. A to, że nie widzimy osoby, którą krytykujemy i wyśmiewamy, nie znaczy to, że pozostaje ona obojętna na nasze komentarze.
 
Spoczywaj w pokoju…

Źródło: Radio Zet, Miniaturka: youtube/Instytut Centrum Zdrowia Matki Polki w Łodzi