in

Rząd Brazylii ogłosił, że znaleziono skuteczny lek na koronawirusa. Kiedy będzie dostępny?

Z pewnością każdy z nas zastanawia się, kiedy pandemia minie. Koronawirus cały czas zbiera żniwo, a liczba ofiar z dnia na dzień wzrasta w zastraszającym tempie. Kiedy możemy spodziewać się lekarstwa lub szczepionki? Jak się okazuje, niewykluczone, że nastąpi to już za jakiś czas.

Brazylijski minister nauki i technologii Marcos Pontes ogłosił, że znaleziono skuteczny lek na koronawirusa! Dotychczasowe testy wykazują aż 94% skuteczności – to naprawdę świetne rokowania.

Jak podaje Business Insider, przedstawiciel administracji prezydenta poinformował o kolejnych testach leku – dopóki nie zostaną one przeprowadzone, nie będzie podana jego nazwa. Badania będą miały miejsce w połowie maja i potrwają co najmniej 4 tygodnie.

Nie istnieje inny lek, który byłby obecnie tak pożądany przez cały świat, jak lek na koronawirusa. Podejrzewa się, że naukowcy nie chcą podawać póki co nazwy leku z uwagi na jego dostępność i możliwość łatwego nabycia. Jeśli jest w tym ułamek prawdy, to możemy przygotowywać się na prawdziwy przełom!
 
Nie możemy się doczekać kolejnych informacji na temat leku z Brazylii. Trzymamy kciuki, żeby testy wyszły pozytywnie, a lek mogli dostać wszyscy zakażeni pacjenci!
 
Podziel się tą wspaniałą wiadomością ze swoimi znajomymi i bliskimi.

źródło: businessinsider.com.pl