in

Polscy pacjenci z COVID-19 zdrowieją w zaskakującym tempie. Lekarze znaleźli skuteczną metodę leczenia

Szpital MSWiA w Warszawie ma się czym pochwalić – metody leczenia, które są tam wprowadzone, sprawiają, że pacjenci chorzy na koronawirusa zostają odłączeni od respiratorów już po kilku dniach, a ich stan jest naprawdę dobry – tak twierdzą lekarze placówki.

Sekret leczenia pacjentów w szpitalu MSWiA

W jednym ze szpitalu w Warszawie lekarze i pacjenci mają powód do radości. Wprowadzone tam nowoczesne przeciwciało monoklonalne daje wspaniałe efekty w leczeniu koronawirusa. Wystarczy zaledwie kilka dni, aby pacjenci wrócili do siebie, nie mając przy tym żadnych niepokojących skutków ubocznych.

Lekarze nie spodziewali się, że lek przyniesie tak wspaniałe rezultaty. To naprawdę wspaniała wiadomość i szansa na to, że poradzimy sobie z koronawirusem!

O jakim leku mowa?

Prof. Katarzyna Życińska z Centralnego Szpitala Klinicznego MSWiA w Warszawie, kierownik Kliniki Reumatologii CSK MSWIA w Warszawie, udzieliła wywiadu dla RMF24. Zdradziła, że lekiem, który daje takie efekty jest Tocilizumab. Stosuje się go głównie przy reumatoidalnym zapaleniu stawów.

Do tej pory koronawirusa leczono lekami na HIV, malarię czy RZS. Szczególnie Arechin (chlorochina) i Remdisivir świetnie radziły sobie z COVID-19.

Tocilizumab na ten moment okazał się być jedyny w swoim rodzaju – hamuje rozwój koronawirusa i zmniejsza objawy kliniczne. Pacjenci szybko zdrowieją bez skutków ubocznych. Podaje się go pacjentom, u których choroba bardzo się rozwija, co grozi śródmiąższowym zapaleniem płuc i ostrą niewydolnością oddechową.

Lek ten jest podawany także pacjentom z rozwiniętą tzw. burzą cytokinową.

,,Wiedząc o zaistnieniu takiej sytuacji sięgamy po Tocilizumab – lek, który przeciwdziała burzy zapalnej powstającej w wyniku zakażenia wirusem” – tłumaczy prof. Życińska.

Do tej pory Tocilizumab podano dożylnie 20 pacjentom. Lek stosuje się także w we Włoszech czy w USA.
 
Podziel się tą wspaniałą wiadomością ze swoimi bliskimi!

Źródło: pikio.pl, RMF24