in

Wystarczyła jedna noc, aby w Rosji otworzyła się brama do piekieł – tego zjawiska obawiają się wszyscy!

W Rosji wystarczyła jedna noc, aby mogła powstać dziura o kolosalnych rozmiarach. Nazwano ją ,,bramą do piekła”, a tamtejsi mieszkańcy byli oszołomieni faktem, że powstanie następna – tym razem obok ich domu.

Dziura ma 32 metry szerokości i około 50 metrów głębokości, co wystarcza, by pochłonąć 16-piętrowy budynek. ,,Brama do piekła” znajduje się na polu jednego z rolników w okolicach wioski Neledino. Wieś jest położona w odległości 400 km od Moskwy.

Do teraz z powodu tego gigantycznego otworu nikt nie ucierpiał. Jednak Neledino liczy około 100 mieszkańców, a każdy z nich jest przerażony. Szczególnie boją się jej dzieci, które są przekonane, że za którymś razem ,,brama do piekła” pożre ich ukochany domek.

Rolnicy zwierzają się mediom: pomimo zapewnień o tym, że nic nam nie grozi – uczucie strachu nie opuszcza całej wioski.


 
Czym właściwie jest ta tajemnicza, ogromna dziura? To lej krasowy. Jest to zazwyczaj okrągłe albo eliptyczne wgłębienie terenu. Powstaje przez to, że podłoże skalne ulega osunięciu. Dzieje się tak dzięki przepływającej wodzie – ,,brama do piekła” pojawia się na polu, mimo iż jego właściciel utwierdza każdego w przekonaniu, że nie uprawiał go od 2 lat.
 
Regionalny Departament ds. Sytuacji Kryzysowych cały czas obserwuje pole. Póki co została wykluczona możliwość eksplozji metanu.
 
Co ciekawe, leje krasowe to nierzadko występujące zjawiska na całym świecie! Powstają w różny sposób – mogą pojawiać się stopniowo, lecz zdarza się też, że dochodzi do tego nagle, w szczególności w miejscach, gdzie mamy do czynienia z podłożem wapiennym albo innymi łatwo rozpuszczającymi się skałami.
 
Koniecznie podziel się z innymi tą ciekawą informacją!