Fotografie: Youtube/ Humankind
in

Miała dostarczyć pizzę do zardzewiałej przyczepy. Gdy otworzyła drzwi, zastała szokujący widok!

Lee Haasse jest stałym klientem pizzerii Domino, w której pracuje Angela Nguyen. Lee zamawiał pizzę w każdą sobotę, zawsze o godzinie 11.00.

Tym razem Angela dostała zlecenie dostarczenia pizzy, ale pod zupełnie inny adres…

Kiedy dojechała na miejsce nie znalazła domu, a jedynie starą, okropnie zniszczoną i zardzewiałą przyczepę kempingową.

Gdy zajrzała do środka ze zdumieniem odkryła, że jest ona teraz domem Lee Haasse.

Po rozmowie ze staruszkiem dowiedziała się, że w jego życiu wydarzyło się ostatnio bardzo wiele złego. Spadły na niego dwa ogromne nieszczęścia, które wywróciły jego życie do góry nogami.

W przeciągu zaledwie kilku dni syn Lee zginął w wypadku i spłonął mu dom.

Dom nie był ubezpieczony, a Lee nie miał oszczędności. Skromna emerytura nie pozwalała na poniesienie kosztów odbudowy domu.

Pozostała mu jedynie ta stara przyczepa, bez ogrzewania, prądu i wody, w której musiał zamieszkać stary i schorowany 77-latek.

Wrażliwość Angeli nie pozwalała jej zostawić Lee bez pomocy. Założyła stronę na Gofoundme, gdzie prowadziła zbiórkę pieniędzy na nowy dom dla Lee.

Ale Lee potrzebował natychmiastowej doraźnej pomocy. Angela z pomocą przyjaciół załatwiła podłączenie prądu i grzejnik elektryczny, który pozwolił mu przetrwać chłody.

„Pomyślałam, że coś musimy zrobić. Nie możemy pozwolić na to, aby jakikolwiek człowiek żył w taki sposób” – wyjaśnia Angela.

Dzięki Angeli na konto Lee zaczęły wpływać datki. Ludzi poruszyła jego smutna historia i chcieli, by stary, chory człowiek nie musiał mieszkać w takich warunkach.

Na konto w ciągu zaledwie 2 miesięcy wpłynęło 32 360 dolarów i można było kupić skromny, ale ciepły i wyposażony we wszystko co niezbędne, dom dla Lee.

„Każda jedna osoba zaangażowana w akcję, bardzo się cieszy, że może brać w tym udział. To wszystko dla Lee. Ale zyskujemy na tym wszyscy” – powiedziała Angela.

Lee płakał ze wzruszenia, gdy odwiedził swój nowy dom.

Podziel się z bliskimi jeśli zainspirowała Cię historia empatii i odpowiedzialności za drugiego, choć zupełnie obcego człowieka.