in

14-latka umiera we śnie. Gdy wyjawiono przyczynę jej śmierci, nikt nie mógł w to uwierzyć!

Telefony zawładnęły naszym życiem. Nigdzie się bez nich nie ruszamy. Dla dzisiejszych nastolatków, które nie znają świata bez telefonii komórkowej, telefon stanowi integralną część ich tożsamości.

Są ich komunikatorem, aparatem, łącznikiem ze światem, kreatorem wizerunku. Telefon stał się pierwszą czynnością poranną i ostatnią wieczorną. Niektórzy nawet z nim sypiają.

14-letnia Le Thi Xoan miała właśnie taki nawyk. Przed pójściem spać korzystała w łóżku z telefonu. Potem podpinała go do ładowarki i nie odkładała, często zasypiała z telefonem w łóżku.

Aż do pewnego ranka, gdy matka chcąc ją rano obudzić zorientowała się, że jest nieprzytomna. Natychmiast wezwano pogotowie i zabrano Le do szpitala ale było za późno, nie udało się jej uratować.
 
Policja w Hanoi przeprowadziła dochodzenie w sprawie śmierci dziewczynki. Jako oficjalną przyczynę podano wstrząs elektryczny spowodowany uszkodzonym kablem do ładowarki.
 
Kabel prawdopodobnie nie był oryginalny, ale to pozostaje jeszcze do ustalenia.
 

 
Niech przypadek Le stanie się ostrzeżeniem przed spaniem z telefonem podczas ładowania. Ten pozornie niewinny nawyk może stać się przyczyną prawdziwej tragedii.