in

W stodole znaleźli przerażoną kulkę. Po zgoleniu 15 kg sierści, ukazał się piękny pies

Ten pirenejski pies górski imieniem Lazarus ma już siedem lat. Niestety jego życie nie było kolorowe. Przez cały czas trzymano go w okropnych warunkach.

Siedział zamknięty, a jego domem była brudna stodoła. Nie miał możliwości zaczerpnięcia świeżego powietrza i nie biegał beztrosko po trawie. Kiedy okazało się, że jego właściciel jest ciężko chory, pies został przez niego jeszcze bardziej zaniedbany. Któregoś dnia sąsiedzi widząc to, co dzieje się ze zwierzakiem, zdecydowali się powiadomić służby, które zajmują się ratowaniem takich psów.

Ratownicy byli zmuszeni wyważyć drzwi od stodoły, w której zamknięty był Lazarus. Kiedy go znaleźli, cały się trząsł i był sparaliżowany ze strachu. Nie wiedział, co się dzieje.

Pies zdecydowanie wymagał strzyżenia. Jego sierść stanowiła tak grubą warstwę, że ciężko było uwierzyć w ten widok.

Kiedy ratownicy zajęli się strzyżeniem psa, pozbyli się jej aż 15 kilogramów! To niesamowite…

Teraz Lazarus jest nie do poznania!

Mimo iż początkowo był bardzo zaniepokojony, kiedy zły czas minął na dobre, zaczął cieszyć się z tego, że dostał drugą szansę.

Do tej pory siedział zamknięty w stodole. Nie wiedział, co to pieszczoty i wychodzenie na spacer. Wierzymy jednak w to, że piesek znajdzie nowy dom, w którym zostanie otoczony opieką i miłością. Aktualnie jego miejsce pobytu to tymczasowy dom opieki w stanie Virginia w USA.

Prawda, że Lazarus jest bardzo uroczym pieskiem? 🙂 Zasługuje na lepsze życie!