in

Wstydziła się przed mężem swojego ciała po ciąży. To, co jej powiedział wywołuje łzy…

Ciąża ogromnie obciąża organizm kobiety. Nie u każdej w takim samym stopniu. Duże dziecko czy ciąża mnoga obciąża bardziej. Podobnie rzecz ma się z chorobami czy skłonnościami.

Zdarzają się oczywiście przypadki, kiedy w ciele kobiety niemal nie zostaje ślad po ciąży. Większość z nas jednak nie ma tyle szczęścia…

Okres połogu to bardzo trudny czas dla kobiety, której nagle zaczyna ciążyć ogromna odpowiedzialność, nie tylko już za siebie, ale za maleństwo. Kobieta ma wtedy niewiele czasu dla siebie, więc trudno jej wrócić do formy i czuć się znów atrakcyjną. Dodatkowo martwi się, że już nie będzie się podobać partnerowi.

Jej ciało nie jest już przecież takie samo…

Czy potrzebnie się martwi? Laura Mazz postanowiła zapytać swojego męża wprost co sądzi na temat jej wyglądu. Powiedziała do męża:

„To ciało nie jest tym, w którym się zakochałeś. Ciało, w którym się zakochałeś, było wyrzeźbione, muskularne, nie było na nim rozstępów, nie było też blizn na brzuchu.
Ciało, w którym się zakochałeś pasowało do obcisłych jeansów, mogłam wejść do sklepu, złapać parę spodni i wyjść, wiedząc, że pasują. Twoje ciało zostało takie, jak było, a moje zmieniło się w każdy możliwy sposób. To niesprawiedliwe.”

Stałam przed mężem wyczerpana i załamana, łzy wzbierały się w moich oczach. Wtedy on powiedział:

„Masz rację, to nie jest ciało, w którym się zakochałem. To ciało umożliwiło przyjście na świat naszych dzieci, karmiło je, kochało, dało im życie. Twoje ciało teraz sprawia, że zakochuję się w nim coraz bardziej każdego dnia. Nie wiedziałem, czym jest miłość, dopóki nie zobaczyłem tego ciała i nie zrozumiałem, co ono potrafi. Dziękuję ci za to.”
 
Nie wstydźcie się tego, jak wygląda wasze ciało po ciąży. Macie jeszcze czas, by wrócić do formy, a teraz po prostu cieszcie się życiem i pięknymi chwilami. Cieszcie się faktem, że zrobiłyście coś, co jest warte każdego rozstępu i każdego wałka tłuszczu i każdej blizny.
 
Jeśli łączyła Was miłość, to ta miłość będzie tylko lepsza i pełniejsza. To, jak zmieniło się Wasze ciało, nie będzie miało żadnego znaczenia.
 

 
Reakcje ludzi
 
Wiele kobiet poruszyły słowa Laury i odpowiedź jej męża, więc udostępniały je na swoich profilach. Wielu mężczyzn także podpisało się pod tymi słowami. Podkreślali, że ciąża sprawiła, że ich partnerki są dla nich jeszcze wspanialszymi kobietami i nie zamieniliby ich na żadne inne.
 
Jeśli się z tym zgadzacie lub znacie kogoś kto być może zmaga się z podobnymi do Laury wątpliwościami, podzielcie się pięknymi słowami jej męża.