in

O 2 w nocy doszło do zmiany wyników wyborów. Rezultaty late poll mówią same za siebie.

Już po tegorocznych wyborach – każdy z nas z niecierpliwością czeka na wynik, z którego dowiemy się, który z dwóch możliwych kandydatów wygrał. Z niedzieli na poniedziałek po godzinie 2:00 pojawiły się sondaże late poll. Co pokazały?

Do godziny 21:00 mogliśmy zagłosować na swojego kandydata w jednym z lokali wyborczych. Pierwsze wyniki sondażowe, które pojawiły się tuż po zakończeniu głosowania, nie pozwoliły jednoznacznie rozstrzygnąć który z kandydatów wygra – Duda otrzymał 50,4 procent poparcia, a Trzaskowski 49,6 procent. Nowe sondaże doprowadziły do skorygowania wyników.

Wynika z nich, że Andrzej Duda otrzymał 51 procent poparcia, a Rafał Trzaskowski 49 procent. Nowe wyniki skorygowano w oparciu o rzeczywiste dane pochodzące z 90 procent komisji wyborczych. Margines błędu, który może wystąpić w tym badaniu, wynosi 1 punkt procentowy.

Oprócz wyników wyborów opublikowane zostały także wyniki late poll dla frekwencji w tegorocznych wyborach. Ma on wynosić 67,9 procent Polaków uprawnionych do tego, by oddać głos.

Jeśli Państwowa Komisja Wyborcza potwierdzi opublikowane wyniki sondażowe, będzie to oznaczać, że w II turze wyborów wzięło udział więcej Polaków niż w I turze.

Podziel się tymi ważnymi informacjami z innymi!

Źródło: pikio.pl, tvn24 / Miniaturka: wikipedia – Jakub Szymczuk / CC BY-SA (https://creativecommons.org/licenses/by-sa/4.0), Adrian Tync / CC BY-SA (https://creativecommons.org/licenses/by-sa/4.0)