Fotografia: Colin McCallum
in

Mężczyzna nie mógł uwierzyć w to, co widzi. Natychmiast zrobił zdjęcie i podbił nim internet.

Co jakiś czas w Internecie pojawiają się zdjęcia, które zdumiewają internautów i przykuwają uwagę każdego. Ta iluzja optyczna z pewnością się do nich zalicza.

Pewien mężczyzna uchwycił statek, który „unosi się w powietrzu”. Aż ciężko uwierzyć w to, że nie jest to fotomontaż!

Niezwykła iluzja optyczna

Colin McCallum to mężczyzna, któremu udało się zobaczyć na żywo niesamowite zjawisko. Postanowił je sfotografować i opublikować w sieci.

23-latek podróżował wybrzeżem Aberdeenshire w Szkocji. Uchwycił on chwilę, w której statek „unosił się w powietrzu”. Na zdjęciu możemy zobaczyć, że statek jest jakby zawieszony w chmurach. Nie do wiary, jakie umysł potrafi płatać figle!

Oczywiście tak naprawdę statek wcale się nie unosi, tylko pływa. Wiele osób bierze granatowy pasek za morze, a to tylko zachmurzona plaża. Dopiero następny odcinek jest morzem.

W tym dniu, w którym podróżował mężczyzna, kolor morza był taki sam jak kolor nieba pełnego chmur. Dzięki temu mamy do czynienia z ciekawą iluzją optyczną.

Gdy tylko zdjęcie trafiło do sieci, niemal od razu wywołało prawdziwą burzę. Niektórym nie udało się dostrzec, co tak naprawdę znajduje się na zdjęciu. Ich mózg cały czas był oszukiwany przez iluzję optyczną.

Koniecznie spójrzcie na zdjęcie poniżej!

źródło: reddit