in ,

Poznaj parę, która uratowała las deszczowy i uchroniła wiele gatunków zwierząt przed wyginięciem.

Pamela i AnilMalhotra postanowili poświęcić swoje życie dla bardzo ważnej sprawy. W 1991 roku para kupiła trochę jałowych gruntów w południowych Indiach.

Wtedy nawet w najśmielszych marzeniach nie wyobrażali sobie jak będzie wyglądało to miejsce za 26 lat.

Pamela doskonale pamięta jak ich działka wyglądała zaraz po zakupie, wspomina to w taki sposób:
„Pamiętam spacerowanie po lesie, nic nie słychać, tylko dźwięk własnych stóp”.

Teraz, 26 lat później, krajobraz jest diametralne inny.
Dziś ich las jest pełen życia. Pamela i Anil przekształcili ponad 300 hektarów w rezerwat wielu zagrożonych gatunków zwierząt i gatunków roślin. Żyją w nim na przykład azjatyckie słonie …

..tygrysy bengalskie i bawoły. Rezerwat przyrody jest wynikiem różnorodności biologicznej.

Pomysł ratowania lasu deszczowego pojawił się, gdy para zobaczyła, jak skrajna była stopa wylesiania.
Przed uprzemysłowieniem około 13 procent powierzchni Ziemi pokrywały tropikalne lasy deszczowe. Teraz to zaledwie 6 procent.

Pamela i Anil byli gotowi stanąć w obronie Matki Ziemi.
„Kiedy po raz pierwszy tu przybyliśmy, większość ziem sprzedanych nam były ziemiami porzuconymi, opuszczonymi polami ryżowymi, kawy i kardamonu, wiele miejsc było zupełnie wylesionych.

Przywrócenie stanu poprzedniego wymagało wiele energii i wielu lat poświęcenia”, mówi Pamela.

„Naszym celem jest zachowanie oryginalnej flory i fauny lasów tropikalnych, dla przyszłych pokoleń”, mówi Anil.

Prawdopodobnie największą nagrodą dla działań, których podjęła się para jest napływ zwierząt, które wracają do swojego naturalnego środowiska.
„Oboje czujemy ogromną radość, kiedy przechodzimy przez rezerwat. Nic innego nie przyniosło takiego poczucia szczęścia jak zaangażowanie się w tą sprawę”, mówi Pamela.

Około 200 zagrożonych gatunków znalazło swój dom dzięki staraniom pary. W miejscu gdzie wydawało się, że życie umarło, natura rodzi się na nowo.

Największym pragnieniem Pameli i Anila jest, aby obszar cały czas się rozwijał i wrócił do stanu przed kilkudziesięciu lat. Chcą stworzyć odpowiednie warunki, aby uchronić przyrodę.

Tym, co czyni rezerwat pary jeszcze bardziej niezwykłym jest fakt, że to jedyny prywatny rezerwat w całych Indiach. Podziel się tą historią na Facebooku, Pameli i Anil’owi z pewności należy się szacunek. Niech więcej osób pozna ich historię!

Źródło: youtube