in

Laptop – dobry wybór dla każdego

W obecnych czasach wybór odpowiedniego laptopa nie jest prostą sprawą. Ilość różnych modeli tych przenośnych komputerów dostępnych w sklepach z elektroniką jest naprawdę duża. Podstawą będzie więc dokładne rozpoznanie własnych potrzeb. Warto więc sięgać po takie laptopy, które spełnią nasze oczekiwania. Czego innego będzie więc szukała miłośniczka gier komputerowych, a po inny model sięgnie księgowy, pracujący w biurze. Dobrze dobrany laptop oznacza także, że nasze pieniądze nie zostały wydane na marne. Im więcej będziemy wiedzieć na temat poszczególnych propozycji, tym łatwiej będzie nam dokonać odpowiedniego wyboru. Komputery przenośne są obecnie bardzo popularne i z powodzeniem mogą zastępować urządzenia stacjonarne. Można je więc bez obaw zabrać na drugi koniec świata, czy też pracować na nich podczas jazdy pociągiem, itp. Zakup solidnego laptopa będzie inwestycją, której na pewno nie pożałujemy.

Udane zakupy w dobrym sklepie sieciowym

Dobry laptop wcale nie musi być szczególnie drogim urządzeniem. Warto jednak pamiętać o tym, że najtańsze laptopy nie zawsze spełnią nasze oczekiwania. Na pytanie ile kosztuje laptop nie ma jednej, szczegółowej odpowiedzi. Cena będzie bowiem zależna od wielu czynników, takich jak: karta graficzna, dysk SSD, procesor Intel Core, czy też Intel Pentium, częstotliwość odświeżania obrazu, itp. Najlepsze laptopy mogą kosztować nawet powyżej dziesięciu tysięcy złotych, ale nabędziemy też solidne urządzenia za niecałe dwa tysiące złotych. Najważniejszą sprawą jest znalezienie dobrze zaopatrzonego sklepu, który nam ułatwi zakup laptopa z „naszej” półki. Z pewnością warto zapoznać się z ofertą sklepu internetowego Neonet, którą bez trudu znajdziemy w sieci. Obecnie można tam wybierać spośród ponad dwustu modeli laptopów, a więc na pewno nabędziemy tam taki komputer, na jakim nam zależy.

Wielkość laptopa, rozdzielczość ekranu, matryca, itp. – warto wiedzieć więcej

Tak jak w przypadku każdego urządzenia, istotne będą podstawowe szczegóły techniczne, którym się ono charakteryzuje. Pod uwagę trzeba wziąć, np. wielkość laptopa. W przypadku jeśli ma on służyć do oglądania filmów, grania, czy też pracy w komfortowych warunkach warto sięgnąć po komputer o przekątnej przynajmniej 15,6 cala. Laptopy gamingowe powinny mieć nawet 17,3 cala. Rozdzielczość ekranu na jaką powinniśmy postawić to rozdzielczość Full HD (1920×1080 pikseli), choć są już także dostępne laptopy o rozdzielczości 4K (3840×2160 pikseli).

W przypadku gdy laptop ma służyć, np. do pracy w biurze można sięgnąć po tańsze modele o niższej rozdzielczości. Matryce, czyli ekrany laptopów dzielą się na błyszczące oraz matowe. Matowe na pewno lepiej sprawdzą się tam, gdzie wiemy, że czasem na ekran komputera może padać słońce. Z kolei błyszczące matryce lepiej pokażą nam kolory, ale będzie w nich się odbijać mocne światło. Jeśli zdecydujemy się na ekran dotykowy w naszym laptopie, to z pewnością jego matryca będzie błyszcząca. Dobrze by było gdyby nasz laptop posiadał odpowiednią ilość podłączeń, takich jak złącza audio combo jack, itp. To nam pozwoli w pełni korzystać z jego potencjalnych możliwości.

Procesor, pamięć RAM, karta graficzna, podświetlana klawiatura i in. – szczegóły są ważne

Na rynku dostępne są laptopy z różnymi procesorami, takimi jak Intel Core czy też AMD Ryzen. W zależności od tego, czego oczekujemy możemy sięgnąć po kilka różnych podtypów wyżej wymienionych procesorów. Im wyższe liczby w nazwie danego procesora, tym mamy do czynienia z nowszą oraz droższą wersją, np. Intel Core i9 albo AMD Ryzen 7 3700U. Po najwyższe wartości powinni sięgać ci z nas, którym zależy na szybkiej grze, najlepszej jakości filmów, czy też ludzie pracujący z grafiką komputerową, itp. Jeśli laptop jest nam potrzebny do tego typu działań stawiajmy także nie na dysk HDD ale na dyski SSD.

Karta graficzna będzie miała także duże znaczenie i warto tutaj dokupić taką kartę, na jakiej naprawdę nam zależy. W innych przypadkach można się zdać na wbudowaną kartę graficzną. Dysk SSD będzie działał o wiele płynniej i ciszej niż dysk HDD. Pewnym rozwiązaniem pośrednim może być tu też zakup laptopa z dyskiem kombinowanym SSHD, który jest także nieco tańszy niż dysk SSD.

Minimalna ilość pamięci RAM w naszym laptopie to cztery gigabajty. W przypadku rozwiązań gamingowych powinno to być przynajmniej dwanaście gigabajtów. Jeśli zamierzamy na laptopie grać lub pracować, np. w nocy dobrym rozwiązaniem może być podświetlana klawiatura. Można także nabyć laptop wyposażony w czytnik linii papilarnych, co sprawi, że będzie on jeszcze bezpieczniejszym urządzeniem. Nie oszczędzajmy także na rozdzielczości Full HD, a na procesor Intel Celeron stawiajmy tylko wtedy, jeśli nasz laptop ma służyć do prac biurowych. Odpowiednia ilość GB, karta graficzna z wyższej półki, duża pojemność dysku, itp., wszystko to sprawi, że na pewno będziemy zadowoleni z naszego zakupu. Sklep Neonet dołoży starań, by przy użyciu dostępnych środków komunikacji, w nasze ręce trafił laptop, na jaki zasługujemy.