in

Zaczął przyklejać plastikowe łyżki do butelki. Tanim kosztem zrobił ekskluzywną ozdobę do domu

Pomysłów na przekształcenie niedrogich przedmiotów w dodatki do domu o luksusowym wyglądzie, jest cała masa, ale ten projekt jest jednym z naszych faworytów!

Ta nowoczesna lampa DIY, wygląda tak profesjonalnie, że niektóre osoby mogłyby sobie pomyśleć, że została kupiona w sklepie za bardzo wysoką cenę. Yaroslav Olenev wpadł na genialny pomysł wykonania przepięknej lampy, wykończonej z zaledwie paru plastikowych łyżek i butelki. Lampa zrobiła taką furorę, że facet dostał nawet za nią nagrodę „Ecology and Design” w konkursie Future Now w 2010 roku.

Przyjrzyj się poniżej i zobacz jak Yaroslaw tworzy ten zwycięski produkt DIY – nie uwierzysz, jak łatwo go zrobić w domu!

Nasz sprytny majsterkowicz stworzył lampę za pomocą kilku prostych narzędzi i materiałów: plastikowych łyżek, wielkiej butli wody, uniwersalnego nożyka, pistoletu z klejem, kombinerek i oprawki na nisko watową żarówkę.
lampa-z-lyzek1

Yaroslav ostrożnie wyciął nożykiem dno plastikowej butelki. Po czym zaczął ucinać uchwyty łyżek.
lampa-z-lyzek2

Następnie przyklejał każdą wyciętą główkę łyżek do butelki w taki sposób aby na siebie nachodziły. Zalecał zacząć od samego dołu i unikać kleju na bazie rozpuszczalników (ponieważ mógłby on stopić plastik).
lampa-z-lyzek3

Sprawiło mu nieco trudu, aby upewnić się, że każda łyżka została starannie umieszczona na lampie, by nadać jej jednolity i atrakcyjny wygląd.
lampa-z-lyzek4

Kiedy już przykleił wszystkie łyżki na górną części butelki, wykonał okrągły kołnierz, którego również przykleił do górnego otworu butelki.
lampa-z-lyzek5

Następnie zajął się elektryką lampy. Zrobił dziurkę w zakrętce i przecisnął przez nią kabel. Włożył żarówkę, zakręcił butelkę i powiesił ją na suficie.
lampa-z-lyzek6
 
Facet nadał tej eleganckiej i nowoczesnej lampie subtelnego światła (i ochronił plastik przed stopieniem się), używając nisko watowych żarówek.
lampa-z-lyzek7
 
Lampa z pewnością wzbudzi zachwyt u Twoich znajomych i nada Twoim pomieszczeniom wyjątkowego uroku!
lampa-z-lyzek8
 
Chciałbyś mieć taką w swoim domu? Daj nam znać w komentarzach i podziel się tym oryginalnym projektem ze swoimi znajomymi na Facebooku!

Źródło Fotografii: futurenow