in ,

Napisała do nauczycielki córki, po tym jak pies zaczął się dziwnie zachowywać – odpowiedź ją zszokowała.

4-letnia Sadie choruje na cukrzycę typu 1 i zespół Downa, co dodatkowo utrudnia jej utrzymanie stabilnego poziomu cukru we krwi.

Labrador dołącza do rodziny.

Wszyscy wiemy, że psy mają niesamowity węch. Pies imieniem Hero jest w stanie wykryć spadek poziomu cukru we krwi z odległości 12 kilometrów! Hero jest specjalnie wyszkolony do wykrywania zarówno, zbyt niskiego poziomu jak i zbyt wysokiego cukru.

Hero mieszka w Utah i obserwuje Sadie. Jeśli wyczuje, że poziom cukru we krwi Sadie zmienił się zbyt niebezpiecznie, ostrzeże jej rodziców.

Pewnego dnia, Sadie była w swojej klasie w Deerfield Elementary School w Cedar Hills, podczas, gdy Hero był w domu Pleasant Grove, ponad 8 kilometrów od szkoły. I wtedy pies zaczął się nietypowo zachowywać.

„Zwykle jest bardzo spokojnym psem” – wspomina Michelle. „Ale nagle zaczął marudzić i nie chciał przestać.”

Hero ostrzegał Michelle, że cukier we krwi Sadie spada, chociaż dziecko było daleko. Na wszelki wypadek Michelle napisała do nauczycielki Sadie.

„Mama Sadie napisała do mnie sms i spytała, czy mogę sprawdzić czy nic jej nie jest” – wyjaśniła nauczycielka. „Robiłam jej test i wszystko było w porządku. A potem nagle w ciągu pół godziny ogromny spadek.”

Cukier Sadie spadł nagle z 122 do 82. „Niższe są już krytycznie niebezpieczne” – powiedziała Michelle. „Przy niższym poziomie mogłaby zapaść w śpiączkę cukrzycową i mogłaby umrzeć.”
 
„Będę szczera, to mnie trochę zadziwiło” – wyznała. „Jesteśmy tutaj, a pies jest daleko w Pleasant Grove.”
 

 
Treserka psa powiedziała, że użyła butelkowego zapachu, aby wytrenować Hero do wykrywania niskiego i wysokiego poziomu cukru we krwi.
 
„Łatwo je trenować” – powiedziała Owens. „Te psy mogą obudzić rodzica w środku nocy i robią to z dużym wyprzedzeniem przed całą technologią.”
 
Labradory mają setki milionów receptorów w nosie, które pomagają im wyczuć zapach w odległości kilku kilometrów.
 

 
„Te psy mają zdolności i zmysły poza nasze zrozumienie.”
 
Nikt nie jest pewien, jak Hero zdołał wykryć zmianę cukru we krwi Sadie tego dnia – była to boska interwencja!
 

 
„Zawsze nazywam Sadie naszym małym aniołem i myślę, że Hero był małym aniołem wysłanym do naszego życia, aby czuwał nad nią” – powiedział tata Sadie

Źródło: weloveanimals