in ,

Łabędzica dosłownie zmarła z żalu. To, co zrobiła grupa nastolatków, woła o pomstę do nieba.

Zachowania niektórych ludzi nigdy nie zrozumiemy – jak można krzywdzić innych i mieć z tego frajdę? Tego typu historie zawsze zmuszają nas do przemyśleń na temat tego, do czego człowiek jest zdolny i gdzie są granice.

Zabili potomstwo i zniszczyli dom

Pod koniec maja w mieście Kearsley w brytyjskim hrabstwie Greater Manchester stało się coś, czego długo nie zapomnimy. Pewna grupka nastolatków postanowiła obrzucić cegłami i kamieniami gniazdo łabędzia. Było w nim sześć jaj, zostało tylko jedno. Złamało to serce łabędzicy, która z pewnością nie rozumiała, dlaczego ktoś zabrał jej wszystko, co miała.

Grupka znajomych postanowiło mieć ,,fajną zabawę” – kiedy zniszczyli gniazdo i zabili potomstwo, śmiejąc się przy tym, odeszli, osiągnąwszy swój cel. Jak wyrządzenie niewinnej istocie krzywdy może być formą rozrywki? To po prostu nieludzkie.

Bezmyślność i głupota doprowadziły do prawdziwego nieszczęścia.

Po kilku tygodniach od śmierci potomstwa i zbudzenia gniazda, samiec opuścił łabędzicę. Eksperci są zdania, że stało się tak pod wpływem ogromnego stresu, przez jaki musieli przejść.

Łabędzica została sama – bez samca i bez potomstwa. Kilka dni później znaleziono ją martwą. Pękło jej serce…

Sam Woodrow, aktywista Wildlife, tłumaczy:

,,Prawdopodobnie zmarła z powodu złamanego serca, kiedy straciła swojego partnera na całe życie i utraciła swoje potomstwo.”

Łabędzie są ptakami, które mają jednego partnera na całe życie. Przeżywają śmierć ukochanego tak jak ludzie. Nietrudno sobie wyobrazić, co musiały przeżyć te piękne, niewinne istoty…

Wszystko po to, by człowiek mógł się ,,zabawić”…

Źródła: pikio.pl, www.fakt.pl